Zo zákulisia Albatros Media

A čo bolo potom? 

Za prvé dva týždne som sa naučila základné veci. Riešiť poštu, zakladať faktúry a ďalšie drobnosti, ktoré bolo v kancelárii potrebné robiť. Ako prvé som sa naučila urobiť si kávu, pretože priority sú jasné.

Snažila som sa zapamätať si mená redaktorov (s mojím antitalentom na mená to bolo dosť vtipné) a spoznala som veľa výborných ľudí nielen z redakcie, ale aj marketingu a obchodu. 

Jednou z mojich “povinností” je aj rozbaľovanie a zadeľovanie výtlačkov nových kníh. Takže unboxingy krabíc s knihami sú takmer na  dennom poriadku a hoci to nie sú moje knihy, aj tak sa z nich poriadne vytešujem. A akoby ste očakávali, knihy sú tu všade (naozaj, že všade a to mi mama tvrdí, že v mojej izbe sú samé knihy ?).

Skvelá atmosféra v Albatros Media

Pre mňa, ako knihomoľku, je prostredie redakcie skvelé. V duchu som si hovorila, tak tu sa deje tá mágia, tu vydávajú knihy (trošku nadnesene, ale áno). Super bolo, že všetci sú veľmi milí a priateľskí, od riaditeľa, cez šéfredaktora Erika Fazekaša, redaktorov až po tetu na recepcii budovy. Nenápadne som počúvala, keď sa na poradách bavili o knihách – žartujem, absolútne to nebolo nenápadné, v kancelárii máme sklenené steny ?.

Ako bonus k super ľuďom ešte pripočítajme psíkov. Evka, ale aj ďalšie dve kolegyne z času na čas zoberú do práce aj svojich havkáčov a tak je o dávku roztomilosti a zábavy postarané. 

Marketing

Ako študentka marketingovej komunikácie tento rok riešim aj povinnú prax a s malou dušičkou som sa obrátila opäť na Evku. A tak som koncom októbra začala trošku fušovať aj do marketingu. Pomáham so sociálnymi sieťami, článkami, nápadmi či občas prispievam nadšením pre nápady ostatných.

Je to výborná skúsenosť, hoci kvôli korone sa viacero vecí stoplo a presunulo, nie je možné robiť klasické eventy a zatvorené obchody tomu tiež nepomohli. Rozbehli sa však aj nové projekty, napríklad prvá #cooboostafeta. Už sa veľmi teším na obdobie, keď sa to celé utrasie a namiesto online porady si dáme klasické stretko a nejaký brainstormig.

A vďaka tomuto všetkému (a online škole)…

Mám zatiaľ part-time job a školskú prax, robím čo ma baví a užívam si každodennú knižnú atmosféru. Vznikajú super akcie ako zdobenie stromčeka, ktoré ste mohli vidieť na instagrame CooBoo alebo rozbaľovanie kníh s fenkou Auri v tomto CooBoo videu. 

Získala som aj nové knihy, väčšinu budem čítať asi až cez vianočné sviatky, ale už sa ne mega teším. Najväčší bonus, keď mi povedali:

“Toto je redakčná knižnica. Môžeš si požičať hocičo,
len to zapíš do zošita a potom vráť.”  

Z pôvodnej brigády na mesiac, kým sa nájde stály zamestnanec, sa vykľula dlhšia spolupráca. Jedna z mála vecí, v ktorej mi korona naozaj pomohla.

Dúfam, že som vás nenudila a priniesla som vám aj nejaké novinky zo zákulisia Albatros Media. Ak vás niečo zaujíma z Albatrosu alebo CooBoo, pokojne sa pýtajte v komentároch. 

5 komentárov k “Zo zákulisia Albatros Media”

  1. Vyzerá to výborne, už tá samotná práca vo vydavateľstve, a potom aj dobrí kolegovia, že z toho vzišla aj prax aj dlhodobejšia práca, … super! 🙂

    1. Súhlasím a je to super skúsenosť, ktorú vrelo odporúčam, človek získa aj veľa informácií o vydávaní kníh 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *