Zhrnutie | September a príchod jesene

Čo sa týka čítania a nových titulov, september bol pre mňa bohatší oproti iným mesiacom. Zrejme to súvisí aj s narodeninami, ktoré som oslávila 21. septembra.

Do knižnice mi pribudli:
Ako sa vám páči a Macbeth | William Shakespeare

Jeden temný trón | Kendare Blake – knihu som získala na super akcii CooBoo Tour (článok už onedlho) rovnako ako prvý diel série Zaklínač – Andrzej Sapkowski.

Aj s čítaním som sa polepšila, najmä vďaka tomu, že som začala pravidelne cestovať vlakom, kde sa mi číta naozaj výborne. Stihla som prečítať 6 kníh:

Macbeth – William Shakespeare – Shakespearove drámy stoja za to a Macbetha som si chcela prečítať už dávno

Ako sa vám páči – William Shakespeare – výborná a vtipná jednohubka

Harry Potter and the Sorcere´s Stone – J.K. Rowling – konečne som sa odhodlala na rereading Harryho Pottera, tentoraz v angličtine a je to výborné čítanie

Bubny podzimu – Diana Gabaldon – mala som ju rozčítanú už v auguste  a teraz som ju doklepla, kniha má okolo 1000 strán

Nôž – Juraj Thal – konečne som sa dostala aj ku knihe slovenského autora Juraja Thala, moja prvá od tohto spisovateľa.

Síla stínů – Sedmiříší v troskách – Cinda Williams Chima – dočítala som druhé pokračovanie série Sedmiříší v troskách a musím sa priznať, že sa mi kniha čítala super a páčila sa mi viac než prvý diel.

Ako som už spomenula vyššie, v septembri som oslávila narodeniny, už mám oficiálne 23. rokov. Narodeniny som si tento rok naozaj užila, nerobila som žiadnu extra párty, ale s priateľom a niekoľkými kamarátkami a kamarátmi sme zašli do mesta, zahrali sme si stolný futbal a celkovo to bol skvelý večer.

narodeninová od priateľa

28. augusta bola v Trnave CooBoo Tour, akcia vydavateľstiev CooBoo a Albatrosmedia s besedami, autorkami a super atomosférou. Robila som rozhovor s Nataljou Ščerbou a výborná bola aj mini beseda s prekladateľkou Ivkou Cingelovou. Viac o podujatí si môžete prečítat tu.

Posledná septembrová nedeľa bola v mojom podaní trošku pracovná, ale užila som si to. V susednej obci mali hody a s nimi spojený kultúrny program – Heligónka pod orlojom. Bola som oslovená, aby som túto akciu moderovala. Už som v minulosti párkrát takto uvádzala, preto ma ponuka veľmi potešila a samozrejme som ju prijala. Nedeľu som strávila v ľudovej tematike a so super hudbou, aj keď bol program pomerne hektický a rýchlo sa menil, no ja som si to užila a verím, že som to aj dobre zvládla.

Heligónka pod orlojom – Stará Bystrica
moja maličkosť v úlohe moderátorky

2 komentáre k “Zhrnutie | September a príchod jesene”

  1. Dobre, že si mi pripomenula Macbetha, tiež som ho ešte nečítala, ale pamätám si (resp. nepamätám, iba zhruba viem, o čom to bolo) film japonského režiséra Akiru Kurosawu, ktorý bol týmto inšpirovaný, len on ten dej umiestnil do Japonska. Včera som si Macbetha požičala v knižnici a po prečítaní si znovu pozriem aj film. 🙂

    1. Vidíš, ja som zasa nepočula o tomto filme, takže tiež ďakujem za tip 🙂 A prajem príjemné čítanie samozrejme, dúfam, že sa ti bude príbeh páčiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *