TOP 5 dystópií | Príbehy o budúcnosti

Vyberať obľúbené a vydarené príbehy nie je nikdy tak úplne jednoduché. Vždy ide o subjektívne hodnotenie a ja som sa tentoraz rozhodla vytvoriť môj rebríček 5 top dystópií. V tomto žánri je mnoho príbehov, viaceré sú veľmi dobré a ja som vyberala z kníh, ktoré som osobne čítala.

4 komentáre k “TOP 5 dystópií | Príbehy o budúcnosti”

  1. Haha, áno, boom Hunger Games a potom prišlo veľa tých novodobých dystopií, a vlastne si dovolím povedať, že aj teraz je to mierne v tomto smere, pretože vychádza veľa diel s podobným námetom ako Príbeh služobnice, a v tejto tematickej „rovine“ by som si chcela prečítať Prokletý rok.
    A z tvojho výberu si už dlho robím zálusk na Naslouchače, Červený úsvit sa mi tiež celkom pozdáva. No a Smrtka, Kosec, Scythe, to je asi jedno, ako to pomenujeme, mám už doma asi pol rok, ale počúvala som to ako audioknihu pri upratovaní alebo po ceste v autobuse, takže to bolo jedným uchom dnu, druhým von, no mám to v pláne vo fantasy výzve 2020 😀 , no tiež ma v tomto smere zaujalo Sucho od Shustermanna (neviem ako sa jeho meno píše, tak sa ospravedlňujem).

    P.S. mala si pravdu, 5-ka naozaj zaberá 😀

    1. Presne, ono HG najmä u nás čo sa týka prekladu bolo jednou z prvých dystópii ak odhliadneme napríklad od Orwella, to je asi taký historický príklad prvej dystópie vôbec. Príbeh služobnice je vraj pomerne stará kniha, len teraz vyšlo pokračovanie, ja som zatiaľ iba videla seriál, ale chcem si ju prečítať a snáď ma bude baviť. Júú Kosca si prečítaj, je to dobrá kniha, ale zo všetkého najviac odporúčam Naslouchača to je za mňa number 1 ❤️

  2. Naslouchač je jednoznačně nejlepší. Hunger games se mi líbilo hodně, ale třeba Smrtka nic moc. Je kolem ní naprostný humbuk, ale mě to teda jako žádný zázrak nepřišel…. Nápad je to sice dobrý, ale už od půlky jsem tušila, jak to všechno dopadne a nepletla jsem se… Takže tak. Nimbus mám doma, ale asi ho pošlu dál. Nějak mě to neláká.

    1. Súhlasím, Naslouchač je aj u mňa topka, rovnako tak Faja ? Kosec sa mi páčil aj Nimbus, mne sa páči ten presah do young adult a v dvojke sa to celkom zamotalo tak som zvedavá na trojku ?‍♂️?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *