TOP 10 | slovenské knihy

10. Podstata – Patrik Bodnár

Slovenský podnikateľ s nekalými praktikami Dávid sa preberie v neznámej budove, z ktorej niet úniku. Napínavý psychologický triler spojený s mystery prvkami má svižné tempo a udrží si vašu pozornosť.

9. Mengeleho dievča – Viola Stern Fisherová a Veronika Homolová Tóthová

Silné, smutné a dojímavé rozprávanie ženy, ktorá prežila štyri koncentračné tábory, Mengeleho pokusy a utiekla nacistom.
Hoci to nie je ľahká téma na čítanie, je potrebné, aby sme nezabúdali na to, čo sa dialo a Menegeleho dievča je umne napísaný príbeh života a smrti.

8. Ako sa netopier Badly stal letovým dispečerom – Mary Roe

Milá rozprávková oddychovka, ktorá svojím príbeh o malom netopierovi poteší nielen deti, ale aj dospelých. Veselý príbeh v útlej knihe prečítate na posedenie, vyčarí úsmev na tvári a spolu s milými ilustráciami tvorí skvelý titul.

7. V tieni Zeme – Roland Oravský

Medzi vydarené slovenské knihy určite patrí aj detektívne vyšetrovanie spojené so sci-fi námetom. Kniha sa odohráva na medzinárodnej stanici na Mesiaci, kde tím vyšetrovateľov pátra po záhade na raketopláne. Posádzka smerujúca na kolonizovanú planétu sa zrazu prestala ozývať.

V tieni zeme roland oravsky artis omnis kniha roman scifi vesmir

6. DOM 490 – Mark E. Pocha

Mark E. Pocha má na svojom konte hneď niekoľko hororov, obohatených najmä o násilie, sex, ale aj svojský humor. DOM 490 je však tardičnejší duchársky horor zasadený do slovenského prostredia…
Viac si môžete prečítať v mojej recenzii.

Dom 490 mar e pocha artis omnis horor

5. Spoločenstvo : Zrod vlčej bojovníčky – Laura Ensi

Raine Zair sa život obráti na ruby, keď sa v jednu noc premení na výnimočnú vlčicu. Téma vlkov a vlkolakov nie je v literatúre novinkou, Laura Ensi však zaujme najmä postavami a ich problémami, ktoré sú okrem lásky, zrady a nebezpečenstva obohatené o vlčie problémy svorky.
Onedlho vychádza druhé pokračovanie – Zrod vlčieho impéria.

4. Všetky tie svety – Juraj Čorba, Dávid Marcin

Grafická novela, jednoduchšie povedané komiks od dvojice talentovaných umelcov. Sci-fi príbeh z technologicky vyspelej budúcnosti, v ktorej začína úradovať nebezpečné hnutie antitenchonologistov. Na odhalenie ich vodcu je nasadená dvojica špeciálnych agentov.

obálka Všetky tie svety nové knihy

3. Spútaní časom – Martin Repa

Netradičný mysteriózny príbeh o hľadaní stratenej rodiny naprieč inými rozmermi. Čo je skutočnosť a čo iba predstava? Martin Repa sa zahráva s čitateľovou mysľou, pripomína nám dôležitosť lásky a priateľstva a to všetko je doplnené o krásne ilustrácie.

2. Zákulisie samovydávania – Michaela Zamari

Táto kniha nie je beletriou s príbehom, ide však o výborné čítanie pre knihomoľov aj autorov. Vlastné skúsenosti a informácie o vydávaní knihy, tlači, propagácií, ale aj o knižných blogerov a influenceroch.
Podrobnosti o knihe si môžete prečítať v recenzii.

Michaela Zamari vydavanie ako vydat knihu

1. Táto krajina nie je pre slabých – Lenona Štiblaríková

Útla kniha s napínavým príbehom o Vincentovi Vargovi. Vincent je nekromant, ktorý má vždy po ruke špeciálne komando bojových duchov. Kniha je výbornou kombináciou fantasy a hororu, pričom nechýba akcia, ale aj humor.
Viac o knihe nájdete v recenzii.

Táto krajina nie je pre slabých

Okrem týchto titulov je samozrejme množstvo ďalších vydarených kníh či už sú to knihy od Červenáka, Dominika Dána alebo Venile (Valentína Sedileková), Margaret Raven (Barbora Šedíková), dilógia Seduktor (Sofia Vitalle) a iné. Odporúčam aj zbierku fantasy príbehov od slovenských autorov Čas hrdinov II.

Budem rada, ak sa v komentároch podelíte o svoje obľúbené slovenské knihy a verím, že si tak navzájom môžeme odporúčať skvelé tituly.

Dlhy oddelovac

TOP 5 dystópií
TOP 5 kníh na zimné čítanie
TOP 5 knihomoľské problémy
TOP 5 klasické príbehy

4 komentáre k “TOP 10 | slovenské knihy”

  1. Samé zajímavé knihy. 🙂 Už jsem si říkala, že nic nebude znát, ale najednou se objevil Mark E. Pocha, na kterého jsem už párkrát narazila. 😀 Co bych si ale chtěla hodně přečíst je Mengeleho děvče, na tu knihu mám zálusk už delší dobu. 🙂

    1. Markove romány vyšli aj v češtine, myslím, že ONI vyšlo v českom vydavateľstve 🙂 A Mengeleho dievča je silná kniha, rozhodne stojí za prečítanie ?

  2. Skvělý nápad na článek 🙂 Sice jsem ni jednu z těchto knih nečetla, ale některé vypadají skvěle. Taky se snažím dávat více šanci i českým autorům. Některé knížky jsou nevyzrálé, al některé jsou naopak poklady 🙂 V mojí české top 10 by určitě byl Naslouchač a série Sedmé nebe, u těch jsem slintala blahem 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *