Svet je plný démonov – Mark E. Pocha

Svet je plný démonov Mark E. Pocha horor

Stále ide o nadprirodzenú tematiku a kniha sa zameriava práve na tím vyšetrovateľov takýchto udalostí. Tajomná organizácia menom Rodina sa zaoberá všemožnými prípadmi od vymietania démonov, vyháňania duchov, ktorí ostali na našom svete a majú tu nevyriešené záležitosti. To všetko v prostredí Slovenska a Českej republiky, prečítame si teda takpovediac také domáce Akty X.

“Noo… Môžeme založiť táborový oheň a 
tancovať okolo neho. Nielenže sa zahreje,
ešte bude aj zábava.”

Námet teda nie je vyslovene originálny – exorcizmus, démoni, strašidlá a vyšetrovatelia, s týmto sme sa už stretli. Na druhej strane príbeh sa ani netvári, že by mal priniesť niečo nové alebo originálne, zameriava sa skôr na prevedenie obohatené o jedinečný humor a undergroundové odkazy. 

Svet je plný démonov Mark E. Pocha Hydra

Tím vyšetrovateľ je rôznorodý a tvorený zaujímavými postavami. Spoznávame Bartolomeja, ktorý je astrálnym stopárom a ovláda trochu mágie. Ďalej tu máme XY zastupujúceho hrubú silu a tiež mladého a vtipného člena. Vnášal do príbehu rôzne hlášky a obvykle sa mu darilo uvoľniť atmosféru. Svoje miesto má aj Hector, takpovediac napravený upír a mladá kráska Dalia s temným tajomstvom. 

“Svet je ohromné miesto, kam sa narodiť,” povedal jej raz Hektor, parafrázujúc slávneho amerického básnika, “ak sme ochotní akceptovať, že zlé veci sa stávajú aj dobrým ľuďom.”

V príbehu nechýba napätie a akcia, ale aj uvoľnené a vtipné situácie. V úvode spoznávame členov a to priamo v teréne, takže sa pri čítaní nenudíme. Zhodou okolností sa stále niečo deje, od návštevy strašidelného starého sídla po návštevu malého čertíka až po únos. Vyvrcholí to teambuildingom s českými kolegami, ktorý sa nepekne zvrtne a napätia si užijeme ešte viac. 

Svet je plný démonov Mark E. Pocha hydra horor

Kniha má vreckový formát, je malá a útla, takže dej plynia naozaj rýchlo a stále sa niečo deje. Nezdržiavame sa opismi, ale máme možnosť aj spoznať postavy a ich život, aj keď v krátkosti a práve tento prvok som oceňovala. 

Taktiež v knihe nie je až tak veľa násilia, krvi a sexu ako v niektorých iných Markových knihách. Tentoraz teda nemusím pridávať varovanie, že čítanie nie je pre slabé povahy. Urban fantasy s drsnejšími prvkami nás zoberie na tajomné miesta a než sa spamätáme, sme na konci knihy. Ten je pomerne otvorený, takže možno sa s vyšetrovacím tímom a ich problémami ešte stretneme. Mne osobne by to vôbec neprekážalo. 

oddelovac

Hodnotenie: 7 / 10

oddelovac

Túto a ďalšie recenzie
nájdete na webe Fantasy knihy

2 komentáre k “Svet je plný démonov – Mark E. Pocha”

    1. Ďakujem 🙂 S Markom som sa párkárt stretla aj osobne, takže sa tiež trochu poznáme 😀 Je zaujímavý autor, čítala som aj niektoré ďalšie jeho knihy a vždy sa mu podarí čitateľov šokovať a prekvapiť 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *