Sherwood – Meagan Spooner

Sherwood retelling cooboo megan spooner

Názov: Sherwood
Autorka: Meagan Spooner
Počet strán: 352
Rok vydania: 2020
Vydavateľstvo: CooBoo

S Meagan Spooner som sa už knižne stretla vďaka príbehu Na lovu. Na lovu je retelling známej rozprávky Kráska a zviera. Autorka sa aj v prípade knihy Sherwood rozhodla pre retelling a inšpirovala sa známym príbehom. Tentoraz to nie je priamo rozprávka, ale skôr legenda o známom anglickom zbojníkovi. Robin Hood je záchrancom slabých, so svojou vernou družinou sa ukrýva v lese Sherwood.

Nestretneme sa však s nebezpečným zbojníkom, ktorý sa vrátil zo Svätej zeme a chce napraviť všetky krivdy. Úlohu za neho preberá jeho snúbenica Marian. Robin totiž zomrel na výprave s kráľom v boji proti saracénom, a tak sa o ľudí z panstva Locksley nemá kto postarať. Navyše ani Marian, ktorá miluje slobodu a nechce byť zviazaná spoločenskými pravidlami, už nemôže žiť ako doteraz.

13 komentárov k “Sherwood – Meagan Spooner”

  1. Mne možno sadla do nálady, neviem, ale neskutočne som si ju užila. Páčila sa mi najmä Marian a to, že je silná postava, ale na druhej strane nie dokonalá. Každopádne nesedí a neľutuje sa, ale berie veci do vlastných rúk. A Robin Hood je srdcovka, tak snáď sa ku knihe tiež niekedy dostaneš ?

  1. Tak dúfam, že možno aj moja recenzia ťa trošku popostrčí k čítaniu ? Ale hlavne dúfam, že sa ti bude páčiť a užiješ si čítanie ?

  1. Presne, ja som tiež fanúšik, najmä seriálu asi z roku 2006 ak si dobre pamätám rok ? Niektoré nové spracovania sa mi až tak úplne nepáčia, ale zasa ten príbeh a myšlienku mám stále rada ? Knihu môžem len a len odporúčať pre fanúšikov Robina Hooda ?

 1. Já jsem byla více méně spokojená. Líbilo se mi uchopení toho příběhu, klidně tam mohlo být o něco málo více Robina a Marian v těch „refrénech“. Já mám na této autorka a jejich převyprávěních ráda to, že nemá úplné happy endy, ale hrdinové bojují za něco úplně jiného než nakonec dostanou 🙂

  1. Súhlasím, viac Robina by bolo super, ale inak som spokojná. A ako hovoríš ten záver alebo vyvrcholenie nie je úplne také, akoby postavy a možno aj čitatelia čakali ?

 2. Tak nakoniec to vyzerá na príjemnú YA 🙂 Od Spoonerovej mi už odporučili Na lovu a keďže Krásku a Zviera milujem, tak nemusím dlho otáľať a uvidíme či dám šancu aj tejto…

  1. Na lovu sa mi tiež páčilo, veľmi vydarený príbeh a pomerne netradične podaný, takže určite odporúčam a dúfam, že si čítanie užiješ ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *