September knižné novinky

Enola Holmesová – Prípad zmiznutého markíza : Nancy Springer : CooBoo

Odporúčanie na novinku pre fanúšikov Sherlocka Holmesa. Enola je totiž mladšia sestra Sherlocka a Mycrofta Holmesovcov a po zmiznutí matky sa vydáva na záchrannú misiu, ktorá ju (samozrejme) zavedie na veľmi zaujímavú cestu.

enola holmes sherlock

Ako byť dievčaťom – Candace Bushnell, Katie Cotugno : CooBoo

Marin bola až doteraz vzornou stredoškoláčkou. Až kým jej zbožňovaný učiteľ nezašiel priďaleko a ona sa rozhodla neostať ticho. Odozva okolia na seba nenechá dlho čakať, našťastie Marin sa nevzdáva ani po strate priateľov a nespravodlivom zhoršení známok…

A v češtine?

Opačno – Hannah Mathewson : CooBoo

Ulice Londýna pretekajú mágiou – vitajte v knižnom svete novinky Opačno. Ide o prvý diel fantasy série o alternatívnom veľkomeste, v ktorom hrozí občianska vojna. Kniha vyšla v češtine vo vydavateľstve CooBoo.

Dcera zimy – Vladimíra Šebová | Fragment

V češtine taktiež vyšiel preklad knihy Dcéra zimy, ktorú som už čítala v slovenčine a môžem vrelo odporúčať. Príbeh dvoch sestier – Moreny a Vesny, ktoré boli smriteľníčkami a teraz sú z nich známe bohyne. Ya fantasy príbeh inšpirovaný slovanskou mytológiou.

Dcera zimy

Za september som nemala až tak veľa času na sledovanie knižnej scény a tak budem veľmi rada, ak mi odporúčiť ďalšie novinky. Prípadne ak ste čítali niektorú z týchto kníh, napíšte ako sa vám páčila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *