Rok 2020 a čo priniesol?

Uvažovala som, že spočítam aj nové knihy, ale radšej som u toho upustila. Ostanem v blahej nevedomosti a budem sa tváriť, že ich nebolo až tak veľa 🙂

Ak ste zvedaví na moje naj. knihy, prezradím, že bude samostatný článok, lebo inak by bol tento veeeeľmi dlhý. Prezradím, že tam bude aj slovenská kniha, aj príbeh od Neala Shustermana a do top 10 sa prebojoval aj Sanderson.

tatry slovensko slovakia

Blog a rok 2020

Na blogu sa mi podarilo zverejniť 76 článkov. Pravidelne mesačne pribúdali Knižné novinky a Mesačné zhrnutie, čo ma osobne teší a pomáha ma udržiavať si aký-taký prehľad.

Zo 76 článkov bolo 29 recenzií, osobne som čakala, že to bude viac, ale na druhej strane som rada, že vychádzajú aj obsahovo odlišné príspevky než recenzie.

Založila som novú podkategóriu Knihomoľ na cestách, kde nájdete moje cestovateľské zážitky.

Čo sa týka čítanosti, medzi top články za rok 2020 sa zaradili:

TOP 10 | Slovenské knihy

TOP 5 sci-fi

top 5 sci fi science fiction knihy books

Hříšní světci – Emily A. Duncan

Emily A. Duncan wicked saints

Aj naďalej pôsobím v redakcii portálu Multiverzum, najmä v sekcii Fantasy knihy. Tento rok sme sa stali spoluorganizátormi literárnej súťaže Martinus Cena Fantázie a bola to super, aj keď nie jednoduchá skúsenosť, ktorá ma zaviedla aj do vysielania rádia Devín (vyhlasovanie výsledkov).

Na jar som sa stala jednou z ambasádoriek skvelého festivalu SlavCon, ktorý sa síce musel presunúť, ale opäť to bola možnosť spolupracovať na výbornom projekte a snáď bude možnosť v tom pokračovať i tento rok.

Zo života

Stalo sa toho veľa, hoci to tak spočiatku vôbec nevyzeralo. Ukončila som štvrtý ročník a úspešne som nastúpila do záverečného 5. na odobore Marketingová komunikácia. Začala som sa teda venovať diplomovke a tento rok ma čakajú štátnice.

Bola som hneď na niekoľkých výletoch. Mali sme s rodičmi menšie túry na rozhľadne v okolí domova, ale aj dlhšie výlety za históriou. Navštívili sme Čachtický hrad, Beckov a Trenčiansky hrad.

S priateľom sme zasa v lete vyrazili na dovolenku do Vysokých Tatier, kde sme stihli túru do výšin aj návštevu Belianskej jaskyne.

Slovensko slon strbske pleso

Spomeniem aj super Halloween, ktorý som si užila s kamoškou Val. Mali sme malú domácu párty, ktorá zahŕňala robenie make-upu a kostýmu, fotenie a pozeranie filmov od Tima Burtona.

carodejnica samhain kostym

V lete som bridágovala v potravinách a následne som dostala super ponuku na brigádu vo vydavateľskom dome Albatros Media. A tak sa začala práca na čiastočný úväzok v super kolektíve, kde si nakoniec teraz riešim aj prax do školy. Viac v článku Zo zákulisia Albatros Media.

zo zákulisia albatros media cooboo knihy vianoce

Toto je niekoľko zážitkov, ktoré mi utkveli v pamäti a spomínala som ich aj na blogu. Inak sme s priateľom oslávili 6. výročie. Potešili aj mnohé pohodové chvíle pri dobrej knihe, filme, seriáli, letné grilovačky alebo iba prechádzka na kopec za domov.

Verím, že aj váš rok 2020 bol plný skvelých zážitkov a veselých chvíľ, ktoré si budete pamätať. Poteší ma, ak sa o ne podelíte v komentároch. A samozrejme, prajem vám aj v tomto novom roku 2021 čo najviac momentov, ktoré budú stáť za spomínanie.

7 komentárov k “Rok 2020 a čo priniesol?”

  1. Ako si stihla popri všetkom, čo máš prečítať 71 kníh? :O Wow, klobúk dole! Ročné zhrnutie som spísala na svoj blog aj ja – zvyknem udeľovať „Oscary“ knižným aj filmovým postavám, tak sa môžeš keď tak pozrieť, či sa v nejakých tých knihách/filmoch zhodujeme 😀

    Teším sa na tvoje tohtoročné nové články 🙂 Krásny nový rok 2021!

    1. Sama neviem popravde, ale najviac čítam počas cestovania vlakom 🙂 Idem mrknúť na tvoje zhrnutie, lebo tie Oscary znejú naozaj super 😀

    1. Ďakujem, nakoniec som dopadla dobre, hoci som mala pocit, že som nemala až toľko času na čítanie, ale ono stačí aj po trochu a za ten rok sa to nazbiera.

  2. Tie mesačné zhrnutia sú dobrá vec, asi ich začnem tiež písať. Počas niekoľkých mesiacov som si pred časom takto vymieňala maily s niekoľkými ľuďmi o knihách, čo sme v tom mesiaci čítali a bolo fajn povedať si k tomu nejaké komentáre. Tiež som sa k môjmu vlastnému textu párkrát vrátila, keď som si chcela niečo nájsť a na niečo si spomenúť.

    1. E-maily sú tiež super, lebo človek má nejakú komunitu a má odozvu na napríklad práve prečítané knihy. Ale inak nejaký spôsob mesačného zhrnutia veľmi odporúčam, ono človek ľahko zabúda, minimálne ja. A takto si môžem pripomenúť aké knihy som dostala, kúpila, prečítala alebo aj milé momenty, ktoré som zažila 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *