Poviedka | Len jeden podpis

Po dlhšej dobre pridávam aj niečo z mojej autorskej tvorby. Táto poviedka vznikla ako výstup predmetu Literárne praktikum pred asi dvoma rokmi. Vznikla na vopred náhodne vyžrebované indície:  -muž v stredných rokoch po rozvode, austrálske pobrežie za horúceho letného dňa a útek z nemocnice. Ako som zadanie spracovala si môžete prečítať nižšie, poteší ma váš názor.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt signature


Len jeden podpis

Prekliata Austrália, nikdy som sem nemal prísť!  S chuťou nakopnem kamienok, čo sa mi na chodníku priplietol do cesty. Najradšej by som takto nakopol celý môj život odkedy som súhlasil, že sa sem presťahujem.  Dva roky a ako sa môže všetko takto krásne sprzniť!  Keď sme sa sem s Jud presťahovali, všetko bolo super a teraz nemám ani prácu, ani ženu a dokonca podľa doktorov ani zdravý rozum. Navyše o 7 mesiacov a 12 dní štyridsiatka na krku, nie že by som to presne počítal.

Všimnem si, smerom ku mne policajt a proti svojej vôli znervózniem. Snažím sa upokojiť, určite nehľadá mňa a tvárim sa akoby nič, kráčam spolu s ostatnými po chodníku lemovanom obchodmi s najrozličnejším tovarom od šperkov cez topánky až po výbavu pre bábätká. Strážnik ma obíde a nevenuje mi ani pohľad a mne sa nesmierne uľaví. Z nemocnice som ušiel len pred dvoma hodinami, tak rýchlo by ma snáď  hľadať nezačali, i keď pri tom mojom sakramentskom šťastí, kto vie?

11 komentárov k “Poviedka | Len jeden podpis”

    1. Jéé ďakujem krásne, trošku som sa bála, že tá dĺžka textu vrámci článku ľudí odradí, ale tak keď človek rád číta tak to asi nerobí problém. A ďakujem aj za pochvalu aj za prečítanie 🙂

  1. Vau, takto ma v napätí nedržala žiadna kniha. Ak by si sa rozhodla napísať knihu, budem jedna z prvých, kto si ju rozhodne kúpiť. Joj, pridávaj takto častejšie, dobre to padne.

    1. Jéé ďakujem krásne ❤️❤️ Vlastne si ma k zverejneniu dokopala aj ty, raz si na fb stránku do komentára písala, že by si si prečítala niečo z mojej tvorby, tak som využila poviedku zo školy ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *