Pomstitelia : Metalurg | Brandon Sanderson

David bol ešte dieťa, keď do mesta prišiel Metalurg, veľmi silný epik, ktorý vládne kovu a je nezraniteľný. Stal sa pánom mesta a pri prevzatí moci prišiel o život Davidov otec. Teraz je David už dospelý a sníva o tom, že sa pridá k Pomstiteľom – skupine odporcov, ktorá epikom škodí a zabíja ich.

Príbeh je hneď od začiatku svižný a akčný, všetko plynie rýchlo a pútavo. David je výborná hlavná postava, je rozumný, odhodlaný a rozhodne sa konať. Nechýba mu zmysel pre humor a neraz až sarkastické poznámky. Pri náhodnom sledovaní jedného z epikov sa zapletie do akcie Pomstiteľov a kolotoč sa môže rozkrútiť.

Samozrejme…
Pomstitelia toto prímerie porušili. Významný Epik sa stal obeťou atentátu. Ako na to zareaguje Metalurg?

Na knihe sa mi páčilo, že sa stále niečo dialo, príbeh ubiehal stranu za stranou a nemá v sebe hluché miesta. Samozrejme, akcia sa strieda s normálnymi scénami, napríklad keď sa David zoznamuje s členmi Pomstiteľov, či keď sa plánuje akcia a rozoberajú slabiny epikov.
V príbehu sa vyskytne aj zárodok lásky na pozadí boja, presne tá správna dávka, akú čitateľ potrebuje. Žiadna romantika, dvorenie a chodenie na rande, ale správna dávka na vyváženie príbehu.
Nemusíte sa báť, že by ste vedeli čo sa bude diať, príbeh má v sebe mnohé nečakané prvky a hoci je hlavným motívom boj proti epicom, nechýbajú ani ďalšie vedľajšie motívy ako napríklad vzťah, žartovné podpichovanie, opis toho ako to v meste funguje,…

Ty debil, ty debil, ty debil, nadával mi v hlave akýsi tichý hlas. Lenže kedy sa mi zasa naskytne takáto šanca?

Na záver ako každý poriadny príbeh má aj Metalurg záverečnú bitku medzi Metalurgom a Pomstiteľmi. Zbrane, špeciálne schopnosti, plánovanie aj improvizácia a do toho si autor pripravil výborné prekvapenie.

Výsledek obrázku pro steelheart sanderson fan art
zdroj: deviantart.com by NewburgartRozhodne nesmiem zabudnúť na výborné grafické spracovanie knihy. Nielen krásna metalurgická obálka, ale aj vnútro knihy stojí za to. Okraje strán sú sivé, vyzerajú akoby boli špinavé od prachu alebo pokovované a knihe to dodáva veľmi dobrý nádych .

,,Ale tí nie sú nebezpeční,“ zdôraznil otec.
,,Epici nám chcú pomôcť.“


Rozhodne nesmiem zabudnúť na výborné grafické spracovanie knihy. Nielen krásna metalurgická obálka, ale aj vnútro knihy stojí za to. Okraje strán sú sivé, vyzerajú akoby boli špinavé od prachu alebo pokovované a knihe to dodáva veľmi dobrý nádych .

Za mňa túto knihu odporúčam bez výhrad, stojí za prečítanie a určite sa pri nej nebudete nudiť.

Hodnotenie: 10 / 10

2 komentáre k “Pomstitelia : Metalurg | Brandon Sanderson”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *