Parížanka – ako sa ňou stať?

Láska, štýla zlé návyky

A témy? Je ich veľa, od rodinného života, cez parkovanie, kaviarne, literatúry a umenie až po slávnu módu a večierky. Jednotlivé námety sa prelínajú a poskytujú nám pohľad na Parížanov a ich kultúru. Pozor, toto však nie je vzdelávacia kniha s faktami. Je plná humoru, občas až irónie a satiry – avšak na vlastný účet.

Parížanky, obzvlášť tieto v knihe, nesmiete brať tak úplne vážne. Ako sami o sebe tvrdia, Parížanka je neviazaná, vyzerá očarujúco aj v bežnom oblečení, ktoré si však starostlivo vyberala – hoci to, samozrejme, nesmie byť vidieť.

Kniha dokonca prináša aj niekoľko zaujímavých domácich receptov, čo podávať na večeru, keď hostíte priateľov a veru, slinky sa zbiehali a určite chcem aspoň zopár vyskúšať.

Parížanka a móda?

Samozrejme, nechýbali ani rady zo šatníka a celkovo k vizáži a make-upu. Dokonca sa spomínali aj operácie a vylepšenia – na počudovanie, Parížanky ich nevyhľadávajú a zastávajú názor, že človek má vyzerať prirodzene. Čo sa týka módy, opäť tu bolo niekoľko zaujímavých podnetov. Osobne sa mi veľmi páčilo – maj šperk s príbehom. Nemusíš mať plnú šperkovnicu, radšej jeden, ale s príbehom. Alebo – nikdy nezabúdaj na slnečné okuliare, aj keď nesvieti slnko. Ak vás láka práve parížska móda – odporúčam tento článok, ktorý to super vystihuje. Navyše aj poradí, čomu sa v tomto štýle vyhnúť.

Z grafického hľadiska je kniha doplnená o rôzne fotografie Parížaniek, známych i neznámych. Nájdeme tu aj maľby ako ilustrácie aj citáty od známych osobností.

Za faux pas sa považuje:
-opýtať sa na večierku, aké má zamestnanie
-ešte horšie je zisťovať, koľko zarába
-farebne zladiť kabelku s oblečením
-dať si výrazne vybieliť zuby
-priveľmi si vytrhať obočie
-dať si zvúčšiť pery a vyzerať ako kačica

Každý národ je v niečom odlišný, v spôsobe ako nahliada na svet a jeho časti. A rovnako tak aj lokality krajiny sú špecifické a myslím, že o veľkých mestách to platí zvlášť – a taktiež aj o Parížanoch. Nedá sa všetko úplne generalizovať, ale táto kniha nám ponúka možnosť ako na veci nahliadnuť inak – z perspektívy niekoho iného. A viete si odpovedať – Som aj ja Parížanka?

Bežný život a predsa nie taký bežný. V niektorých situáciách som súhlasne pritakávala a inokedy som si povedala, že toto skrátka nie je pre mňa. A to je na tom to skvelé. Veľa ľudí – veľa žien si v knihe nájde to svoje, vyberie si, čo im pasuje a zvyšok im možno pomôže utvrdiť si, že vedia, čo chcú.

oddelovac

Hodnotenie: 6 / 10

oddelovac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *