Októbrové čítanie | Knižné novinky

Zaklínač – Andrzej Sapkowski | Lindeni

Dočkáme sa ďalších dvoch kníh z kultovej fantasy série Zaklínač. Čas opovrhnutia a Krst ohňom, teda štvrtá a piata časť, vychádzajú v novom prevedení od vydavateľstva Lindeni. Pridajú sa k už vydaným prvým trom dielom. Pokačovanie príbehu o Geraltovi z Rivie a mágou obdarenej Ciri naprieč kráľovstvami, intrigami a nebezpečnými tvormi.

Mapa dní – Ransom Riggs | Lindeni

Neobyčajné deti slečny Peregrinovej je fantasy trilógia s hororovým nádychom. Mapa dní je štvrtým pokračovaním, zároveň by však malo ísť o novú, samostatnú sériu. Nie je potrebné mať prečítané predošlé diely a aj tak sa môžete ponoriť do sveta s nadprirodzenými javmi.
Jacob sa vracia na rodnú Floridu, kde však nečakané objaví bunker a minulosť spojenú s jeho starým otcom.

Mapa dní - Neobyčajné deti slečny Peregrinovej

Druhá nadácia – Isaac Asimov | Lindeni

Pri vydavateľstve Lindeni ešte ostaneme, vydáva totiž ďalšiu známu knihu. Druhá nadácia je tretím pokračovaním vesmírneho sci-fi príbehu od svetoznámeho autora. Po prvýkrát vychádza toto dielo aj v slovenčine v preklade Patricka Franka, čo ma úprimne veľmi teší. Prvú časť už mám za sebou a navnadila ma na čítanie, takže odporúčam všetkým fanúšikov science fiction.

Druhá nadácia

Zaslepené vojská – Philip Reeve | CooBoo

Vychádza štvrtá časť steampunkovej fantasy série Smrteľné stroje. Príbeh o pohyblivých mestách, ktoré sa navzájom požiarajú sa blížia k záveru. Hoci v originále ide o štvordielnu sériu, v slovenčine je záverečná časť rozdelená do dvoch kníh. Nový vek prosperity a vytúženého mieru je konečne nadosah, no ešte nič nie je isté. Stále je tu desivé nebezpečenstvo, ktoré môže znamenať skazu ľudstva.

Mojich 10 rande na slepo – Ashley Elston | CooBoo

Vianoce sa blížia a táto young adult novinka od CooBoo vyzerá ako to pravé orechové na tieto sviatky (alebo pokojne aj skôr, ak si chcete vyvolať predvianočnú náladu). Sophie dostane krátko pred Vianocami kopačky. Na pohľad nič radostné a tak zasiahne jej akčná stará mama, ktorá jej dohodne 10 rande na slepo.

Ak patrí young adult k vaším obľúbeným žánrom, nemala by vám uniknúť ani pripravovaná kniha Americká princezná – Katharine McGeeová. Román z moderného sveta z USA, v ktorej vládne namiesto prezidenta kráľovská rodina môže byť tým pravým na októbrové čítanie.

Dcéra ľudstva II. – Giovanna Fletcher, Tom Fletcher | Slovart

Posledná ilúzia je druhým pokračovaním vydarenej dystopickej trilógie Dcéra ľudstva. V prvej časti sme sa zoznámili s Evou, spasiteľkou sveta, do ktorého sa prestali rodiť dievčatá. Až kým neprišla na svet ona, vychovávaná v izolácii a bavlnke, aby bola dokonalá a zmenila tragický vývoj. Nie všetko sa však zkázalo byť také počestné, ako sa na prvý pohľad zdalo a k povinnosti sa priplietla aj láska… Nesmierne ma teší, že vychádza pokračovanie a už sa neviem dočkať čítania.

Anjel v podsvetí – Juraj Červenák | Slovart

Nová kniha od Juraja Červenáka sa dostáva do predaja. Anjel v podsvetí je siedmym pokračovaním historickej-krimi série Kapitán Stein a notár Barbarič. Tematicky veľmi aktuálna kniha napriek historickej téme. V Prahe vyčíňa mor a tak sa Rudolf II. aj so svojím dvorom sťahuje do Plzne. A práve tu sa začne séria zločin, kvôli ktorým povolajú Joachima Steina.

V češtine vychádzajú tiež skvelé knižné tituly, ktoré stoja za pozornosť. Od Leigh Bardugo vychádza novinka Deváty spolek, mysterózny román pre dospelých. Host prináša knihu Krvavá Rose – Nicholas Eames (voľné pokračovanie fantasy príbehu Králové Wyldu) a v neposlednej rade vychádza prvá časť novej fantasy série od Sarah J. Maas –Rod země a krve.

Aké bude vaše októbrové čítanie a na aké novinky sa tešíte? Podeľte sa o svoje tipy v komentároch.

9 komentárov k “Októbrové čítanie | Knižné novinky”

 1. Já furt dumám nad tím, zda se pouštět do čtení Zaklínače, tenkrát na střední jsem pár dílů přelouskala, ale nedočetla jsem to.
  Ale měla bych přestat prohlížet novinky, jinak se k tomu dočtení nedostanu nikdy 😀

  1. Ja som tiež začala na strednej, len som mala knihy požičané a akosi som sa nedostala k tým posledným častiam, tak to chcem teraz postupne napraviť ?

 2. Zaklínač má naprosto fantastické obálky. 🙂 Ohledně Mapy dní se docela bojím, jakožto ráda bych ji vyzkoušela, ale abych z ní pak neměla pocit, že se série natahuje.

  1. So Zaklínačom a obálkami úplne súhlasím ❤️ No Mapa dní by vraj mala byť už nová séria, ja som z tej pôvodnej zatiaľ čítala iba jednotku ?

 3. Tá Nadácia ma láka, je to taká klasika, ktorú poznám len podľa názvu, ale mohlo by to byť zaujímavé čítanie. Ja som si práve dnes v predpredaji objednala októbrovú novinku „Poselství ze Stínadel“, čo je pokračovanie jednej detskej série o Rýchlych šípoch. Pôvodnú trilógiu som prvýkrát čítala v tomto veku, pred pár rokmi som ale narazila na neoficiálne pokračovanie od iného autora a toto je zase iné neoficiálne pokračovanie od iného autora. Tak som zvedavá 🙂

  1. Jéé tak to prajem príjemné čítanie ? A dúfam, že dáš šancu aj Nadácii, mňa jednotka skvele navnadila, je to iné než ostatné sci-fi, ktoré som doteraz čítala a to je myslím na tom práve to super.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *