Októbrové čítanie | Knižné novinky

Tradične aj tento mesiac prinášam knižné novinky a niekoľko mojich tipov na októbrové čítanie. Vychádzajú pokračovania známych sérií, ale aj úplne nové príbehy.

knižné novinky

Znamenie moru – Kevin Sands | Fragment

V slovenčine vychádza druhé pokračovanie série Alchymistova šifra. Pod krásnou obálkou (podobne ako pri prvej časti) sa ukrýva príbeh z morom nakazeného Londýna. Christopher sa vracia do lekárne Blackthorn, no hádanky a rébusy ho vedú k ukrytému pokladu naprieč morovou nákazou. Osobne som jednotku aj dvojku čítala v češtine a vrelo odporúčam fanúšikom historicko-fantazijných príbehov pre mládež. Už sa teším na pokračovanie.

Alchymistova šifra 2 - Znamenie moru

9 komentárov k “Októbrové čítanie | Knižné novinky”

 1. Já furt dumám nad tím, zda se pouštět do čtení Zaklínače, tenkrát na střední jsem pár dílů přelouskala, ale nedočetla jsem to.
  Ale měla bych přestat prohlížet novinky, jinak se k tomu dočtení nedostanu nikdy 😀

  1. Ja som tiež začala na strednej, len som mala knihy požičané a akosi som sa nedostala k tým posledným častiam, tak to chcem teraz postupne napraviť ?

 2. Zaklínač má naprosto fantastické obálky. 🙂 Ohledně Mapy dní se docela bojím, jakožto ráda bych ji vyzkoušela, ale abych z ní pak neměla pocit, že se série natahuje.

  1. So Zaklínačom a obálkami úplne súhlasím ❤️ No Mapa dní by vraj mala byť už nová séria, ja som z tej pôvodnej zatiaľ čítala iba jednotku ?

 3. Tá Nadácia ma láka, je to taká klasika, ktorú poznám len podľa názvu, ale mohlo by to byť zaujímavé čítanie. Ja som si práve dnes v predpredaji objednala októbrovú novinku „Poselství ze Stínadel“, čo je pokračovanie jednej detskej série o Rýchlych šípoch. Pôvodnú trilógiu som prvýkrát čítala v tomto veku, pred pár rokmi som ale narazila na neoficiálne pokračovanie od iného autora a toto je zase iné neoficiálne pokračovanie od iného autora. Tak som zvedavá 🙂

  1. Jéé tak to prajem príjemné čítanie ? A dúfam, že dáš šancu aj Nadácii, mňa jednotka skvele navnadila, je to iné než ostatné sci-fi, ktoré som doteraz čítala a to je myslím na tom práve to super.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *