Október | Knihy, články, zážitky

Ďalšie dva články boli recenzie, tie spomeniem nižšie a v závere mesiaca to bol tematický článok venovaný ako inak téme Halloween | Čas tekvíc a strašidiel

witch carodejnica kostym

Knihy

Už som spomenula dve knižné recenzie, ktoré som v októbri zverjenila.

Posol | Neal Shusterman – záver známej dystopickej ya trilógie Žatva smrti, ktorý si odo mňa vyslúžil naozaj dobré hodnotenie (aj keď pár chybičiek krásy som našla).

zatva smrti kosec nimbus dystopia slovart

Zajatie búrky | Leigh Bardugo – druhé pokračovanie ya fantasy trilógie Griša, ktoré som čítala ešte v lete. A ak vás jednotka aspoň trochu zaujala, určite dajte dvojke šancu. Viac už v recenzi…

Zajatie burky tien kosti vysoke tatry

Prečítané v októbri

V čítaní sa mi darilo pomerne dobre a stihla som prečítať 6 titulov, z toho päť kníh a jeden komiks.

Spisovatel jako povolání | Haruki Murakami

Rozčítaná ešte v septembri a keďže je to populárno-náučná kniha o písaní, knihách, ale aj získavaní vedomostí, čítala som ju postupne. Každopádne obsahuje výborné myšlienky a ja ju vrelo odporúčam.

Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte | A.S. King

Ya novinka, ktorej som dala šancu a veľmi ma to teší. Výborné čítanie s aktuálnymi situáciami, skvelými myšlienkami a celkovo to bol taký smiech-cez-slzy. Určite jej dajte šancu.

Pasažier 23 | Sabestien Fitzek

E-book mi ležal v tablete asi pol roka, kým som sa konečne dostala k mojej prvej knihe od tohto autora. Krimi triler s pomerne drsným štýlom, spočiatku sa to rozbiehalo pomaly, ale záverečná tretina bola ako divoká jazda na tobogáne.

oktober knihy tituly
Autorova Odysea | Chris Colfer

Po dlhej dobe som sa vrátila k tejto sérii, keďže mi kamarátka požičala piaty a šiesty diel. Neviem, či to spôsobila prestávka medzi časťami, ale akosi som sa nevedela začítať a mala som pocit, že som z tohto rozprávkového príbehu vyrástla. V druhej polovici sa to našťastie zlepšilo a som zvedavá na záver série.

Pekelné vynálezy | Philip Reeve

Tretia časť steampunkovej fantasy série Smrteľné stroje o svete pohyblivých miest a zdevastovaného sveta bolo opäť vydarené čítanie. Hoci dejovo to bolo vydarené priznám sa, že ma sklamalo konanie a zmeny hlavných postáv, ktoré poznáme z predošlých dielov. Na druhej strane je vidieť, že autor rozohral široký príbeh naprieč časom a postavami.

Mezi světy | Andy Weir

Vydarenou chuťovkou bol fantasy komiks od známeho autora. Andy Weir napísal Marťana a Artemis, ktoré som obe čítala. V podobe grafickej novely vyšiel jeden z jeho prvých príbehov o troch známych postavách – Alice z Krajiny zázrakov, Wendy z Petra Pana a Dorotka z Krajiny OZ. A ja som sa naozaj bavila.

Rozčítanými knihami ostali Dvojníci – ya triler z blízkej budúcnosti a Zaklínač I., dávam si rereading v novom slovenskom vydaní.

Nové knihy za október

Knižným novinkám v mojej knižnici sa tento mesiac darilo. Celkovo mi pribudlo 8 kníh a dva komiksy.

Pôvod | Dan Brown – nákup z Čarovnej poličky

Smrteľné stoje III. a IV. | Philip Reeve – recenzné výtlačky z CooBoo

Normálni ľudia | Sally Rooney – známy príbeh, ktorý som dostala v práci

Druhá Nadácia | Isaac Asimov – tretia časť kultovej sci-fi série, tiež som ju dostala v práci (a aj pre toto milujem prácu v Albatrosmedia)

Mesto duchov | Victoria Schwab – novinka od známej autorky v hororovom štýle, na ktorú sa už veľmi teším, recenzný výtlačok zo Slovartu

Mezi světy | Andy Weir – už spomínaný fantasy komiks, onedlho sa tešte na recenziu

Ako vyrásť v kreatívnom biznise | Kamil Aujeský – odborná kniha do školy, ktorú som si chcela už dlhšie kúpiť a zohnala som ju za fajn cenu cez Čarovnú poličku

A k tomu som od skvelej kolegyne ešte dostala dva anglické komiksy, autorom je Joe Todd Sianton a v slovenčine sú to obe tohtoročné novinky Artur a zlaté lano a Mercy a hádanka sfingy. Verím, že možno takáto forma ma viac privedie k čítaniu v angličtine.

Zo života

Priznám sa, že október mi ubehol ako voda. Napriek tomu, že máme online školu, pomimo vyučovania mám stále čo robiť. A asi je to aj dobre. Stále na čiastočný úväzok pracujem v Albatrose a je to jednoducho výborné, v takom prostredí človeka baví aj zakladať papiere.

Konečne som založila dokument na diplomovú prácu a mám asi prvých päť strán teórie, alee vnútorne sa utešujem, že najhoršie je vždy začať a nejako to už pomaličky pôjde.

A v závere mesiaca som sa skvele odreagovala 31.10. Súkromná neplánovaná Halloweenska párty s mojou kamoškou Val, ktorá obnášala kostými, make-up, fotenie a tematický film.

4 komentáre k “Október | Knihy, články, zážitky”

  1. Krásný halloweenský kostým! Věřím, že si Halloween užila, i přestože letošní byl dost limitovaný.

    Z knížek se moc těším na Posla, nemohu se dočkat!

    1. Ďakujem, neplánovane sme si s kamoškou urobili minipárty s kostýmom, filmami a popcornom, takže to bolo skvelé 😀 A v Poslovi sa veru máš na čo tešiť.

    1. Jéé ďakujem 🙂 S čítaním sa celkom darilo snáď to tak aj ostane a halloweenske kostým bol síce celkom rýchla improvizácia, ale dobre to napokon vypálilo 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *