November | zhrnutie

Rozpísala som sa aj o práci a praxi a vznikol článok Zo zákulisia Albatros Media. Píšem o atmosfére v redakcii, psíkoch, knihách, ale aj marketingu, ktorý ako praktikantka riešim.

zo zákulisia albatros media cooboo knihy vianoce

Knihy

Prečítané v novembri

Stihla som 5 kníh a dva komiksy, takže sa držím svojho obvyklého priemeru. Hoci komiksy sú u mňa novinkou.

Jedna noc s ním : Elle Kennedy

Knihu som čítala vrámci instagramovej štafety u Jaji bloguje a zhltla som ju za jeden deň. Je útla, príbeh je pomerne priamočiary a ako čitatelia dostaneme romantiku a erotiku. Viac od toho, žiaľ, nečakajte. Ak nad príbehom neuvažujete, je dobrý, avšak pri spätnom pohľade obsahovo pokrivkáva.

Zaklínač I : Sapkowski

Dala som si rereading kultovej fantasy, tentoraz v novom slovenskom vydaní od Lindeni. Trošku som sa obávala slovenčiny, predtým som príbeh čítala v češtine, ale nebolo to oprávnené. Výborné čítanie, ktoré vrelo odporúčam všetkými desiatimi.

zaklinac lindeni sapkodwski fantasy
Mesto duchov : Victoria Schwab

Novinka od známej autorky, od ktorej som už čítala Poslední píseň a Temnejší tvář magie. Mesto duchov je výborné young adult fantasy, presnejšie duchársky príbeh. Zábavný a miestami jemne strašidelný dej, ktorý zhltnete na jedno posedenie.

Dvojníci : Rebecca Hanover

Triler s jemným presahom do sci-fi, ktorý sa mi naozaj páčil, ak si odmyslím zíverečnú tretinu. Tá sa mi zdala už pritiahnutá za vlasy, ale inak je to dobré čítanie, cielené asi skôr na tínedžerov.

Zaslepené vojská : Philip Reeve

Štvrtá a predposlendá časť série Smrteľné stroje, ktorá bola výborným čítaním. Trojka ma mierne sklamala, no štvorke sa podarilo opäť ma nadchnúť pre svet mobilných miest.

A dva krásne detské komiksy v angličtine od autora Joe Tod-Stanton : Artur a zlaté lano a Marry a hádanka sfingy. Príbehy vyšli aj v slovenčine (Albatros) a ak hľadáte krásne spracované grafické príbehy pre mladších čitateľov s mytológiu, nenápadne sa prihováram za tieto.

Recenzie

Za november som sa recenziám venovala naozaj málo, na blogu vyšla iba jedna. Na druhej strane, odporúčam vám v nej moju obľúbenú young ault fantasy knihu Prvá veterná čarodejka – Elise Kova

prvá veterná čarodejka elise kova young adult mágia živlov recenzia

Nové knihy

Mojej knižnici sa veru darilo, lepšie než mne s čítaním. Pribudlo mi 8 titulov:

Veru Dietzovú si láskavu nevšímajte : A.S. King – výborný ya príbeh, ktorý som už čítala a teraz si môžem dať rereading, lebo ju už mám aj vo svojej poličke.

veru dietzovu si laskavo nevsimajte a.s. king

Robinson Crusoe – dvojazyčná verzia, v práci ma podporujú s čítaním v angličtine, ďakujem 🙂

Gwind – Nezbiješ : Livia Hlavačková – knihu som dostala z vydavateľstva Artis Omnis. Kedysi som čítala prvé vydanie a som zvedavá na reedíciu tejto fantasy chuťovky.

Evan : Jakub Mišči – novinka slovenského autora, na ktorú sa už teším

Totálny úlet : Natália Sakladaná – a druhá kniha od slovenského autora, v tomto prípade mladej autorky, na ktorú som počula dobré ohlasy.

Časodejovia : Natalja Ščerba – prvá časť známej fatasy série, ktorú si chcem už dlhšie prečítať (a tie krásne obálky sú super bonus).

fantasy natalja sverba young adult albatrosmedia

Keď som umierala : William Faulkner – netradične som počas návštevy Martinusu siahla po klasike, pretože občas nie je na škodu dať šancu aj iným žánrom, než bežne čítame.

Dnešok nie je naposledy : Elas Mastai – kúpená do súťaže, ktorá bude už onedlho na instagrame

A z odborných kníh mi pribudla napríklad Hovor ako TED alebo Marketing – výklad pojmov (kupovaná k diplomovke).

Zo života

Okrem práce a stáže v Albatrose, o ktorej píšem v už spomínanom článku, sa venujem online škole a písaniu diplomovej práce. Riešim teóriu a snáď pred sviatkami budem mať aspoň túto časť za sebou.

A spomeniem ešte jednu krásnu vec, ktorá sa mi stala na začiatku novembra. 31.10. sme mali s priateľom výročie, ale keďže je v zahraničí až do sviatkov, tak sme nemali možnosť nejakej oslavy. Dokonale ma prekvapil, keď mi dal do práce kuriérom doručiť kyticu ruží a sladké potešenie.

Okrem toho sa pripravujem na Vianoce, spisujem knižný wishlist (sama pre seba, ale ak chcete, môžem ho pridať aj sem, možno sa inšpirujete) a zháňam darčeky pre rodinu a priateľov.

Aj toto všetko mi priniesol november. Aký bol ten váš?

3 komentáre k “November | zhrnutie”

  1. To znám moc dobře. Uděláš si nějaké plány pro blog a nakonec je to úplně jinak. 😀 Často mám pak diář proškrtaný a přepisovaný. 😀

    1. Presne 😀 Ale zasa ja si odškrtávam/preškrtávam aj nápady, čo som si zaznačila a podarilo sa mi ich spísať a zverejniť – je to veľmi dobrý pocit 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *