November a knižné novinky

Rod zeme a krvi | Sarah J. Maas | Slovart

November nám prináša aj novinku ďalšej známej autorky, tentoraz Sarah J. Maas. Rod zeme a krvi je prvou časťou novej urban fantasy série Mesto Luny. Bryce Quinlanová prišla kvôli útoku démona o najbližších priateľov. Ilúzia dokonalého života sa skončila a teraz, po dvoch rokoch je obvinený za mrežami. Vraždy však začínajú nanovo a tak sa Bryce vrhá do vyšetrovania odhodlaná zistiť pravdu. Minulý mesiac vyšla v češtine.

Strach múdreho muža | Patrick Rothfuss | Aktuell

Meno vetra, prvá časť prepracovanej fantasy trilógie Príbeh kráľovraha, je podľa mňa veľmi známym dielom. Ak ste ešte nečítali, rozhodne odporúčam všetkými desiatimi. Aktuell vydáva nové vydanie Strachu múdreho muža, v ktorom sa opäť stretneme s Kvothom. Ďalší semester na univerzite prinesie veľa nebezpečenstva a napínavých okamihov.

Obrázok Strach múdreho muža

Pomsta je sladká, a.s. | Jonas Jonasson – Ikar

Nová kniha od autora 100 ročného starčeka a opäť s humorným nádychom. Hugovi Havilovi, riaditeľovi firmy Pomsta je sladká sa už po prvej reklamnej kampani hrnú objednávky a jeho nápad sa vypláca. Zvady a schválnosti sa dejú po celom svete, tak prečo na tom nezarobiť?

Zelená ako smaragd | Kierstin Gier | CooBoo

Gwendolyn zdedila schopnosť cestovať časom a stáva sa z nej nesmierne dôležitá figúrka na šachovnici. CooBoo nám prináša záver young adult fantasy trilógie Drahokamy (Červená ako rubín, Modrá ako zafír), ktorá má aj filmové spracovanie. Ak ste teda zvedaví ako dopadne ľúbostný príbeh naprieč časom, určite nepremeškajte túto krásku.

Drahokamy 3: Zelená ako smaragd

Fanúšikov trileru zrejme poteší novinka Údolie od Bernarda Miniera, šiesta časť krimi série Martin Servaz.

Aj v češtine vychádza viacero skvelých titulov. Napríklad Volání vlka – Anthony Ryan. Voľné pokračovanie výbornej trilógie Stín krkavce so žijúcou legendou – Vélinom.

Ako milovník série Hraničiarov učeň a celkovo tvorby Johna Flanagana nemôžem nespomenúť vydanie 15. časti tejto dobrodružnej série – Ztracený princ. Galický kráľ žiada Araluen o pomoc. Mladý princ bol uväznený nebezpečným barónom a to vyzerá presne ako práca pre hraničiarov.

A na záver ešte jedna krásna vianočná chuťovka – Ako nakresliť soba. Veľmi milá kniha s praktickými ukážkami na kreslenie a taktiež priestorom na tréning. Ak sa chcete vianočne naladiť alebo hľadáte milý darček, tu je odo mňa jeden tip. Veď november ubehne ako voda a o chvíľu sú tu Vianoce.

Ako nakresliť soba

9 komentárov k “November a knižné novinky”

 1. Prekvapilo ma, že HP má novú slovenskú edíciu. Googlila som si ju a… Neviem, tie obrázky sú trošku zvláštne, ale som si vedomá, že vôbec nie som objektívna a svoje staré obálky mám najradšej ?
  Takisto ma prekvapilo Zelená ako smaragd, to ešte len teraz vychádza v slovenčine?? Veď to bolo už tak dávno ? (Akurát pozerám, že dokonca je to 7 rokov, odkedy som túto sériu čítala v češtine, páni.)
  Ako si nakresliť soba ma zaujalo, asi si to skúsim nájsť v kníhkupectve na prelistovanie, neviem si to úplne totiž predstaviť, že čo tam bude, ale znie to milo! ?

  1. Áno tie nové obálky na HP sú úplne iný štýl, ale tak ono teraz je už veľa verzí, každý si vyberie. Ja mám doma tie klasické prvé a potom v angličtine sériu. Áno Drahokamy vyhádzajú až teraz, ja si osobne myslím, že možno to ani nechceli hneď po českej verzii dávať, takto s odkladom to už má akoby ďalšia generácia 😀 Ja som to popravde ešte nečítala, takže možno siahnem po tých slovenských prekladoch 🙂 Sobík je super, inak na e-shope albatrosu je aj ukážka zvnútra knihy ak by si chcela kuknúť 🙂

    1. To som rada, ja som si v nej listovala a veľmi sa mi zapáčila (a to obvykle nemám veľmi v hľadáčiku takéto kreatívne ladené tituly) 🙂

 2. Ty jo, ta slovenská edice Harryho Pottera vypadá fantasticky. ._. Popravdě myslela jsem si, že série Drahokamy u vás dávno vyšla a jaké to překvapení, že ne. I když jsem je nečetla, byly mi doporučovány kamarádkou, takže je mám stále na seznamu a takto si mi je připomenula. 😀
  Jinak Hraničářova učně jsem četla moc ráda, ale jaksi se mi nechce pouštět do dalších dílů. Beru ho už jaksi za uzavřeného. 😀

  1. Tak Drahokamy vychádzajú postupne, neskôr ako v češtine, ale možno je to dobre, aspoň to nie je úplne „konkurencia“. Navyše mám pocit, že vychádza toľko kníh, že človek už aj stráca prehľad 😀 Ja som o sérii počula z češtiny, potom filmy a potom akosi upadla do zabudnutia pomedzi iné tituly, takže sme na tom podobne. HU mám dočítanú sériu po 12 takže sa opäť zhodujeme, ale mám v pláne postupne aj tieto nové časti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *