Najhoršie knihy za rok 2022

Forrest Gump – Winston Groom

Známa klasika, najmä filmové spracovanie. A tak som sa veľmi tešila na knižnú predlohu a o to viac som bola sklamaná. V príbehu sa deje toľko zvratov, náhod a situácií, že by sa bežnému človeku nevošli ani do troch životov. To by samo o sebe nevadilo, ale priveľa náhod mi to celé akosi znemožňovalo. K tomu je celý príbeh písaný (zámerne) s gramatickými chybami (aj významovými zámenami slov) na čo som si spočiatku dlho zvykala.

Vox – Christina Dalcher

Dystópia so zaujímavým námetom – ženy majú v budúcnosti oklieštené práva aj počet slov, ktoré môžu za deň povedať. Prevedenie príbehu však bolo veľmi slabé, väčšinu knihy sa namiesto akcie len zoznamuje s novým svetom a postavami. Najlepších bolo poslendých pár kapitol, ale aj tak pomerne slabá kniha.

Krysař – Viktor Dyk

V tomto prípade ide o starú a známu novelu, možno preto som od nej očakávala viac. Ide o príbeh lásky a zrady, najviac ma zaujalo povolanie potkaniara a jeho schopnosti, taká magickosť v tom bola. Inak je ale smutné, že celé mesto padne do záhuby kvôli jednej ohrdnutej láske.

Ukradnuté životy – Eva N. Shaden

Námet reinkarnácií dvoch sestier mi prišiel veľmi zaujímavý, avšak väčšinu príbehu skôr cestujeme po novom magickom svete a spoznávame ho. Autorka má fantáziu a veľa premyslených detailov, ale v knihe prevládalo práve cestovanie nad dejom. Až v druhej polovici sa začalo diať viac, no v konečnom dôsledku to potom bolo zasa až priveľmi nahustené a s postavami som sa nedokázala zžiť. Chcelo by to dosť výrazne preškrtať.

Alenka v říši zombiíí – Gena Showalter

Tento tínedžerský príbeh mal fajn námet so zombíkmi, ale tam to končilo. Dobrá polovica knihy, ak nie viac, je o stredoškolských melodrámach a romantických problémoch. Navyše s Alicou v Krajine zázrakov to má spoločné iba meno hlavnej postavy a nadpisy kapitol, tam to končí. Ak čakáte, podobne ako ja, reteling v zombí štýle, tak ste na zlej adrese.

Aké boli vaše najhoršie knihy za rok 2022? Prípadne, ak ste čítali niektorú z týchto spomenutých v článku, pokojne mi napíšte váš názor.

Jeden komentár k “Najhoršie knihy za rok 2022”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *