Na dovore z tŕňov a ruží | Sarah J. Maas

Príbeh je od začiatku pútavý, vtiahne čitateľa do riadkov a nepustí ho. Postupné gradovanie, občas možno nie je dej úplne napínavý, ale plynie a čítalo sa dobre. Popisov je tak akurát, spoznávame postavy a začíname ich mať čoraz radšej. Sarah J. Maas opäť vytvorila komplexný svet, zákonitosti, pravidlá a rozdielne rasy.

Navyše vo Férskej ríši sa šíri nákaza oberajúca férov o ich sily a mágiu. Tento spočiatku nenápadný námet sa stáva čoraz dôraznejším, rovnako ako odhaľujeme nebezpečenstvo striehnuce v magickej krajine.

„Férske prasa!“ zakričala som a Lucien zavyl od smiechu a takmer spadol zo stoličky.


V príbehu nechýba love story, ktorá je predvídateľná, avšak aj tak ma bavilo o nej čítať. Keď už sa zdá, že vieme ako to bude pokračovať, autorka si pre nás pripravila nejeden zvrat.

Prvá polovica knihy bola menej akčná, skrôr sme spoznávali postavy, svet a vlákna zápletky. Avšak to čo prišlo v druhej časti ma zaskočilo, bolo to pútavé a originálne. Prichádza hlavný záporák, ktorým je tentoraz žena, čo je príjemná zmena. Amarantha je zlá a zákerná, nebezpečná a chce ovládnuť celú ríšu. A okrem toho, chce Tamlina za svojho druha. Samozrejme, objaví sa aj príťažlivý zlý fér menom Rhysand, ktorý nie je až taký zlý ako sa môže zdať.

Zložité postavy, rôzne pohnútky, autorka vytvorila pútavý príbeh s bolesťou, utrpením a láskou. Záverečné rozuzlenie prišlo postupne, gradovalo, bolo prekvapujúce a ja som až do konca nevedela ako to skončí a to na príbehu veľmi oceňujem.

chýba love story, ktorá je trošku predvídateľná, avšak aj tak ma veľmi bavilo o nej čítať. Keď už sa zdá, že vieme ako to bude pokračovať, autorka si pre nás pripravila nejeden zvrat. Prvá polovica knihy ma bavila, bola však pokojnejšia a dej plynul pomaly, avšak to čo prišlo v druhej časti ma zaskočilo, bolo to pútavé a originálne. Prichádza hlavný záporák, ktorým je tentoraz žena, čo je príjemná zmena. Amarantha je zlá a zákerná, nebezpečná a chce ovládnuť celú ríšu. A okrem toho, chce Tamlina za svojho druha. Samozrejme, objaví sa aj príťažlivý zlý fér menom Rhysand, ktorý nie je až taký zlý ako sa môže zdať.

Zložité postavy, rôzne pohnútky, autorka vytvorila pútavý príbeh s bolesťou, utrpením a láskou. Záverečné rozuzlenie prišlo postupne, gradovalo, bolo prekvapujúce a ja som až do konca nevedela ako to skončí a to na príbehu veľmi oceňujem.

„Amarantha si vychutná, keď ju bude lámať,“ povedal Rhysand Tamlinovi.

Po grafickej stránke je kniha taktiež dobre spracovaná, má pútavú obálku, červená v kombinácií s bielou a striebornou. Okraje strán v knihe zdobia kresby tŕňov. Nechýba ani prehľadná, umelecky nakreslená mapa, ktorá je pre mňa ako vždy plusovým bodom pre knihu.

Celkovo príbeh poskytuje pútavý obsah, ktorý je dobre spracovaný. Rozmanité postavy poskytujú rôzne pohľady a hoci najviac sledujeme Freye, môžeme spoznať aj ďalších či už Tamlina alebo Rhysa. Feyre mi občas trošku liezla na nervy, avšak je to dobrá hlavná postava, nebojí sa odporovať a bojovať sama za seba. Príbeh určite poteší milovníkov young adult, fantasy a pútavého príbehu

Samotný záver je pomerne uzavretý, neskončí otvorene čo sa mi tiež páči, čakanie na pokračovanie by bolo veľmi bolestné.

Hodnotenie: 8 / 10

Túto i ďalšie recenzie
nájdeš na webe Fantasy knihy.

10 komentárov k “Na dovore z tŕňov a ruží | Sarah J. Maas”

  1. Môžem až po pol roku prísť na to, že máš iný web? Pritom ťa sledujem FB, IG a až teraz? Ja som vážne hlúpa 😀

    Som rada, že som ťa znovu našla 🙂 Chýbali mi tvoje dlhé recenzie.

    1. Nič si z toho nerob, tento blog som spustila pomerne nedávno (koncom marca), takže ti nič takého neuniklo 🙂 Na starom blogu boli nejaké technické problémy s prihlísením, tak som sa musela presunúť a hoci tu nemám pôvodný obsah, chcem ďalej písať a tvoriť 🙂 Teší ma, že chceš čítať moje články a určite budú aj recenzie 🙂

    1. Ďakujem, tvoj komentár ma veľmi potešil 🙂 Verím, že sa ku mne na blog ešte vrátiš, pripravujem ďalšie zaujímavé články a dúfam, že pod nimi uvidím aj tvoj komentár 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *