Na dovore z tŕňov a ruží | Sarah J. Maas

Názov: Na dvore z tŕňov a ruží
Originálny názov: The Court of Thorns and Roses
Autorka: Sarah J. Maas
Vydavateľstvo: Slovart
Poradie v sérii: I.
Počet strán: 424
Rok vydania: 2017
Hodnotenie na Goodreads: 4,26 / 5

Na dvore z tŕňov a ruží bola na Slovensku dlho očakávanou knihou. Skvelé ohlasy zo zahraničia i susednej Českej republiky ma navnadili rovnako ako mnohých ďalších čitateľov. S očakávaním som sa pustila do fantasy príbehu z nového magického sveta, v ktorom okrem bežných ľudí existujú aj féri.
Feyre je ľudské dievča pochádzajúce z bohatej rodiny, no teraz ledva prežíva v malom dome v dedine, ktorá je neďaleko od Steny. Stena predstavuje bariéru medzi svetom ľudí a ríšou férov, mocných, krásnych i strašidelných bytostí. Táto hranica však nie je úplne nepriechodná a niekoľkým férom sa občas podarí prejsť do sveta ľudí. Staré riekanky a porekadlá jasne varujú pred zlými a nebezpečnými férmi.

V tú noc som spala nepokojne a zámka na mojej izbe mi prišla ako žart.

Nehodou a možno riadením osudu sa Feyre dostáva do Prythianu k jednému z Najvyšších lordov Férskej ríše. Desivý a divoký Tamlin, jeho drzý spoločník Lucien, to sú féri, s ktorými sa musí stretávať a naučiť žiť, kvôli svojej chybe. A trochu predvídateľne, medzi nenávisťou a láskou je len tenká hranica.

10 komentárov k “Na dovore z tŕňov a ruží | Sarah J. Maas”

  1. Môžem až po pol roku prísť na to, že máš iný web? Pritom ťa sledujem FB, IG a až teraz? Ja som vážne hlúpa 😀

    Som rada, že som ťa znovu našla 🙂 Chýbali mi tvoje dlhé recenzie.

    1. Nič si z toho nerob, tento blog som spustila pomerne nedávno (koncom marca), takže ti nič takého neuniklo 🙂 Na starom blogu boli nejaké technické problémy s prihlísením, tak som sa musela presunúť a hoci tu nemám pôvodný obsah, chcem ďalej písať a tvoriť 🙂 Teší ma, že chceš čítať moje články a určite budú aj recenzie 🙂

    1. Ďakujem, tvoj komentár ma veľmi potešil 🙂 Verím, že sa ku mne na blog ešte vrátiš, pripravujem ďalšie zaujímavé články a dúfam, že pod nimi uvidím aj tvoj komentár 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *