Malé ženy – zážitok z kina

O príbehu Malé ženy od autorky L.M. Alcottovej sa v poslednej dobe hovorí pomerne často. Súvisí to najmä s novým filmovým spracovaním, ktoré sa v decembri 2019 dostalo na kín (na Slovensku v januári 2020). Tento článok nemá byť recenziou, skôr spísaním mojich dojmov.

Priznám sa, že som knižnú predlohu ešte nečítala a napriek dobrým ohlasom som sa jej tak nejako vyhýbala. Samozrejme, nemám prečítané všetky klasicky, zoznam je veľmi dlhý a radšej siahnem po fantasy alebo sci-fi príbehu. Trochu ma odrádzal na prvý pohľad neveľmi dynamický námet života štyroch sestier v dobe, kedy ženy ešte nemali také možnosti ako dnes.

8 komentárov k “Malé ženy – zážitok z kina”

 1. Film chci rozhodně zkusit. Knihu jsem četla, ale měla jsem zrovna tu, která prošla cenzurou, takže jsem byla ochuzena o mnoho věcí a když jsem se pak bavila s kamarádkou, tak mi tvrdila, že v knize je to jinak. To byly dohady. 😀 Tak jsem zvědavá, jaký bude film. 🙂

  1. Ja som sa práveže ku knihe nikdy akosi dostať ani nechcela a presvedčil ma až film, každopádne som zvedavá na knihu. Tak snáď sa k nej obe čoskoro dostaneme ?

 2. Film som ešte nevidela, ale asi si ho pôjdem pozrieť tento víkend, kým to ešte premietajú. No budem musieť ísť sama 😀
  Čo sa týka knihy, tiež som ju nečítala, pretože ju mám v angličtine a dlho som sa nevedela prinútiť čítať po anglicky, tak som sa tomu snažila vyhnúť. Elena Ferrante dosť často v Geniálnej priateľke vytvára alúziu na Malé ženy, tak si to chcem už dlhšie prečítať.

  1. Joj to poznám, tiež mi niektoré anglické knihy doma ležia dlho, ale konečne som s aodhodlala a čítam aj v angličtine. Dúfam, že si film užiješ, daj mi potom vedieť či si na ňom bola a ako sa ti páčil.

 3. Priznávam sa, ale ja som tento film nedokázala dopozerať :/ Vôbec ma nezaujal a skrátka som radšej čas strávila s dobrou knihou ako pri tomto filme. Osobne zbožňujem filmovú adaptáciu z roku 1994, to je srdcová záležitosť, ale táto nová ma nedokázala nadchnúť a udržať si moju pozornosť 🙁

  1. To ma úprimne mrzí. Na druhej strane ja som mala možno výhodu, že som vôbec nevedela o čom to bude a tak bolo pre mňa všetko nové, nevedela som to teda ani porovnávať s tou staršou verziou. Som však rada, že sa ti páčila tá staršia, každému sadne niečo iné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *