Májové knižné novinky

Stratené mesto | Philip Reeve – CooBoo

Vychádza aj dlhoočakávaný záverečný diel steampunkovej fantasy série Smrteľné stroje. Svet pohyblivých miest a vojny antimobilistov a mobilistov, k tomu prepletené osudy Hester, Toma, ich dcéry Wren a ďalších…
Tom a Wren opustili vzdušné cesty, Londýn je nažive a prímerie je iba zdanlivé.

Ak váhate, či dať sérii šnacu, prečítajte si 5 dôvodov, prečo čítať Smrteľné stroje

Králi Clonmelu | John Flanagan – Egmont

Fanúšikov série Hraničiarov učeň od Johna Flanagana nepochybne poteší pokračovanie tejto série v slovenskom jazyku. Egmont vydáva ôsmu knihu o mladom hraničiarovi Willovi a jeho verných priateľoch. V časti s názvom Králi Clonmelu sa vydávajú hraničiari do susedného kráľovstva – do Hibernie, aby urovnali nepokoje sužujúce celé kráľovstvo.
Túto sériu milujem a vrelo odporúčam všetkým fanúšikom dobrodružstva.

Stratená Biela kniha | Cassandra Clare, Wesley Chu – Slovart

Medzi májovými knižnými novinkami nájdeme aj známku autorku Cassandru Clare. Slovart vydáva druhé pokračovanie série Najstaršie kliatby, v ktorej sú hlavnými hrdinami veľkobosorák Magnus Bane a tieňolovec Alex Lightwood. Tentoraz sa budú musieť popasovať s vlánamím do Magnusovho bytu, pri ktorom zmizne mocná Biela kniha.

* A ako bonus spomeniem, že v češtine je na tento mesiac naplánovaná tiež jedna Cassandrina kniha – Baneovy kroniky.

V tejto rodine kopte hlbšie | A.S. King – CooBoo

Ďalšia májová knižná novinka, na ktorú sa veľmi teším je zo žánru young adult. Veľmi kvalitná YA, ak môžem súdiť podľa autorkinej predošlej knihy Veru Dietzovú si láskavo nevšímajte.

Zrnko predsudkov a rasizmus je všade, aj keď sa tvárime, že nie. Rovnako ako Hemmingsovci, ktorí sa pripravujú na Veľkú noc bez ohľadu na to, že ich najmladšia generácia – piati tínedžeri – s nimi nedokážu vydržať. No možno to budú práve oni, ktorí zmenia rodinu k lepšiemu…

Ako rozumieť komiksu | Scott McCloud – Monokel

Mám pre vás tip na výborné čítanie, májové knižné novinky prinášajú aj knihu Ako rozumieť komiksu – Neviditeľné umenie. Vydavateľstvo Monokel prináša knihu pre všektých fanúšikov komiksových príbehov, ale aj pre čitateľov, ktorí ešte možno po komikse nesiahli a chcú vedieť, čo všetci vidia na tých čiarach a bublinkách…

Pět temných osudú | Kendare Blake – Fragment

V češtine vychádza štvrtá časť ya fantasy série Temné koruny od Kendare Blake. Príbeh o troch sestrách žijúcich na tajomnom ostrove a predurčenom súboji o moc. Každá zo sestier má iné schopnosti a iba jedna môže byť kráľovnou ostrava. Odmalička sú vychovávané k tomu, aby svoje sestry zabili, no niečo všetko ide tak, ako bolo naplánované.

V slovenčine zatiaľ vyšli iba prvé dve časti a vyzerá to, že ďalšie publikované nebudú. Takže nám ostáva iba siahnuť po češtine alebo origináli. Viac o príbehu sa dočítate v tejto recenzii.

Gideon Deváta | Tamsyn Muir – Host

Cisár potrebuje nekromantov, Nekromantka deviateho klanu potřebuje šermiarku a potom je tu Gideon, ktorá má meč a plné zuby nemrtvých hovadín. Vydavateľstvo Host nám prináša sci-fi novinku s názvom Gideon Deváta, v ktorej sa dočkáme politických intríg, šermiarskych súbojov aj nekromancie.

2 komentáre k “Májové knižné novinky”

  1. Presne tento diel Hraničiarovho učňa som minulý mesiac čítala (ešte českú verziu, ktorú som mala požičanú z knižnice), takže rozumiem tej obálke. 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *