Máj očami študenta a knihomoľa

Po štátniciach som mala niekoľko zaslúžených dní voľna a v piatok sme doma s rodičmi a priateľom oslávili titul Mgr. malou grilovačkou. Na máj som mala plány splnené.

Blog

Začala som práve rubrikou zo života, takže vás neprekvapí, že vzhľadom na prácu a štátnice som mala minimum času na ostatné aktivity, vrátane blogu.

V máji som celkovo zverejnila 4 články.
Jedným, vyššie spomínaným, bola moja štátnicová eskapáda 😊.
Taktiež nechýbalo aprílové mesačné zhrnutie a následne obľúbená rubrika Knižné novinky – Májové knižné novinky.

knižné novinky

Knihy a čítanie

V úvode mesiaca som stihla zverejniť aj jednu recezniu a to na knihu Ako sa stať Parížankou…. Nech žijete kdekoľvek. Mozaika rôznych tém, citátov a situácií, ktoré sa bytostne dotýkajú Paríža a najmä, jeho žien.

pariz moda

Prečítané

Hoci som myslela, že v máji to bude veľmi slabé, napokon som sa dostala na krásne číslo 5 prečítaných kníh. A to aj vďaka tomu, že som pri knihách relaxovala po štátniciach a veľmi som si to užívala.

V tejto rodine kopte hlbšie – A. S. King

V závere mája som stihla prečítať aj veľmi silnú a netradičnú novinku od talentovaje autorky. Bez servítky a bez prikrášľovania nám všetkým ukázala, aká je naša spoločnosť a to cez poprepletané osudy partie mladých.

Madisonské mosty – Robert James Waller

– romantická kniha, ktorú som mala požičanú s dobrým odporúčaním a musím priznať, že ma veľmi milo prekvapila.

Princ – Tiffany Reisz | Zelený Kocúr

Užila som si aj tretí diel erotickej série Rodení hriešnici. Hoci sa mi táto časť zdala trošku slabšia než predošlé dve, aj tak to bolo super čítanie a celú sériu vrelo odporúčam.

Problémy so ženami – Jack Fleming | Lindeni

Satirická, útla kniha zostavená z výrokov a skvelých ilústrácií, ktorú prečítate za pol hodinku, ale má skvelú výpovednú hodnotu.

Růže & dýka – Renee Ahdieh | CooBoo

Záverečná časti romanticko-fantazijne dilógie Pomsta a Rozbřesk, ktorá je retellingom na známy príbeh Rozprávky Tisíc a jednej noci.

renne ahdieh

A prečítala som aj jeden detský komiks – Šmolko reportér, je to výborné na odreagovanie a rýchle čítanie.

Nové knihy za máj

Takpovediac, to najlepšie nakoniec. Máj sa zatiaľ stáva rekordným mesiacom v počte nových kních a to najmä vďaka kolegom z Albatros Media. Do knižnice mi totiž pribudlo 13 nových kníh.


A aby tento článok nebol nekonečne dlhý, iba si ich v rýchlosti prebehneme. Niektoré už spomínam vyššie medzi prečítanými kúskami 🙂

V tejto rodine kopte hlbšie – A.S. King | CooBoo (e-book) -už prečítané

Škola dobra a zla – Soman Chainani | CooBoo -na toto som veľmi zvedavá

Deltora : Lesy hrôzovlády a Prekliate jazero – Emily Rodda | Fragment -nostalgia, sériu som čítala kedysi dávno na základnej škole

Problémy so ženami – Jackie Fleming | Lindeni -taktiež prečítané, milá jednohubka

Zasnený neznámy – Laini Taylor | CooBoo -toto odporúča celé zahraničie a ja sa už mega teším na čítanie

Neviestky Osvienčimu – Dominik W. Rettinger | Lindeni -aj na vážnejšiu nôtu, ale aj takéto silné príbehy je treba

Etiketa a špionáž – Gail Carriger | CooBoo -znie to skvele, škola pre mladé dámy a zároveň úvod do tajov špionáže

Vojna okolo nás – Monica Hesse | CooBoo -priateľstvo, láska, zrada a nespravodlivosť v čase vojny, táto kniha prináša silné témy

Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej – Ransom Riggs | Plus -tiež som ju kedysi dávnejšie čítala a konečne ju budem mať aj v knižnici

50 shades trilógia | E. L. James | XYZ -tento „boom“ ma doteraz obchádzal, tak uvidíme, minimálne ak to bude vtipné tak vám vypichnem zaujímavosti 🙂

Jeden komentár k “Máj očami študenta a knihomoľa”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *