Máj | mesačné zhrnutie

Najvyššiu čítanosť v mesiaci dosiahol rebríček TOP 5 sci-fi knihy. Som rada, že sa vám tento štýl článkov páčil a chcem v ňom pokračovať (ak máte nápad na nejaký konkrétny rebríček pokojne napíšte)

top 5 sci fi science fiction knihy books

Knihy

Prečítané v máji

S čítaním to bolo slabšie, keďže od polovice mesiaca som si dala stopku od beletrie, aby ma to nelákalo preč od učenia (aj tak lákalo).S tihla som prečítať 3 knihy:

Qualityland | Marc-Uwe Kling
Zábavná sci-fi kniha o vyspelej budúcnústi, v ktorej údajne stroje nerobia chyby…

Třpytící se město | Lenka Bandurová
Young audlt príbeh vystavaný hlavne na postavách s jemným nádychom fantasy. A napriek slabším ohlasom som si knihu skvele užila.

Kráľovstvo z popola | Sarah J. Maas
Záver série Trón zo skla nebol úplne taký, ako som čakala. Hlavne ma veľa strán a občas naozaj zbytočne, ale zasa bol to milý návrat a rozlúčka so všetkými postavami.

fantasy scifi young adult

Nové knihy za máj

Do knižnice mi opäť pribudlo 8 skvelých titulov:

Třpytící se město | Lenka Bandúrová – tiež už prečítaná, young adult s prímesou fantasy

Kráľovstvo z popola | Sarah J. Maas – recenzák, tiež už prečítaná

Qualityland | Marc-Uwe Kling – recenzák a zábavná sci-fi chuťovka

Síla bouře | Cinda Williams Chima – tretia časť skvelej série, recenzný výtlačok

Fantastic beasts I. a II. | J. K. Rowling – výhra na instagrame od skvelej @baru.reads

Dedičstvo | Peter Kalva – rozšírenie zbierky slovenských autorov

Faja | Petra Stehlíková – kúpená z druhej ruky, plánujem ju dať do súťaže

Májové recenzie

S recenziami je to rovnaký počet ako pri prečítaných knihách, hoci ide o iné tituly. Podarilo sa mi publikovať 3 recenzie:

Vražda, sex a sem-tam láska – Gabrielle Bernátová – novinka slovenskej autorky z prostredia mafie, primárne je to oddychový ženský román.

gabrielle bernátová roman mafia

Nadácia – Isaac Asimov – výborná vesmírna sci-fi n v novom vydaní od Lindeni, pri príležitosti stého výročia narodenia autora

Isaac asimov

Cinder – Marissa Meyer – konečne aj slovenská verzia známej sci-fi v kombinácii s young adult príbehom inšpirovaným Popoluškou

Marissa meyer aktuell mesacne kroniky

Zo života

Ako som už spomenula v úvode, veľa času mi zaberala škola – koniec semestra, odovzdávanie seminárok, zadaní a následný začiatok skúškového obdobia. Tradičný máj študentov. Zopár skúšok už mám za sebou, niektoré ma ešte iba čakajú.
Na druhej strane som stihla sem-tam vybehnúť aj do prírody, napríklad s rodičmi sme boli na menšej túre a je to super si takto môcť prevetrať hlavu.

Dlhy oddelovac

4 komentáre k “Máj | mesačné zhrnutie”

  1. Zvládla jsi toho hodně 🙂 Já přemýšlím, že dám druhou šanci Skleněnému trůnu, při prvním čtení mě to zrovna dvakrát nezaujalo, ale nedá mi, jak to každý vychvaluje 😀

    1. Ďakujem ? Možno ťa Sklenený trón osloví, mne sa tá séria páči, je potom už trochu prekombinovaná, ale zasa má super postavy ?

  2. Máj byl pro mě též náročný, všechno jsem dodělávala a času na čtení moc nebylo. Ale nejdůležitější je, že se to stihlo. 🙂
    Do dalších zkoušek ti přeji mnoho štěstí. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *