Mágia živlov | 5 dôvodov prečo ju čítať

Hlavná postava knihomoľka

Vhalla Yarlová je učnicou v centrálnej knižnici, kde katalogizuje knihy a potajomky ich aj číta. Najmä tie, ktoré by čítať nemala. Asi každý knihomoľ niekedy túžil žiť a pracovať medzi regálmi kníh, kde by ich pekne prerovnával, dával na svoje miesto, oňuchával a hltal jednu za druhou. Celkovo mi je Vhalla veľmi sympatická, iste, niekedy je naivná, ale za to môže skôr vek ako charakter a naozaj jej fandím, aby mal jej príbeh šťastný koniec.

Príbeh

Ak patríte k fanúšikom young adult fantasy kníh, v Mágii živlov dostanete všetko, po čom túžite. Okrem získania magických schopností, ich rozvíjania a trénovania tu máme aj priateľstvo, vzťahy, lásku a zradu, ale aj úvahy o manželstve, povinnostiach. A samozrejme, vojna, útoky, súboje,…
Mám pokračovať?

Krásne obálky

Samozrejme, nie sme povchrní a nesúdime knihu podľa obalu. Ale povedzme si pravdu, pekná obálka dokáže zaujať a najmä v kombinácii s vydareným príbehom sa stáva ozdobou každej knižnice. Celá séria ma úžasné obálky, ktoré sú prácou ilustrátorky Merillizy Chan.
V dvojke, Pád Ohnivého princa, pribudla v knihe aj skvelá mapka, čo je opäť čerešnička na torte.

Elise Kova – Audio Books, Best Sellers, Author Bio | Audible.com

Štýl písania

Veľmi dôležitý prvok každej knihy je práve štýl, akým ju autor alebo autorka napíšu. Niekedy práve dobré a pútavé písanie preváži nad všetkým ostatným. Elise Kova píše tak, že ani netuším ako ubiehajú strany a zrazu som na konci knihy. A to ma bavili aj situácie, ktoré neboli vyslovene napísané či akčné, ale skrátka všetko pekne hladko plynulo.

Ak Mágia živlov ešte nie je na vašom knižnom zozname, dúfam, že som prispela malou štipkou a nasadila vám chrobáka do hlavy. V prípade, že ste už knihy čítali budem veľmi rada, ak sa podelíte o svoj názor a prípadne pridáte ďalšie dôvody prečo by ste knihu odporúčali knihomoľom vy.

Tento článok a ďalšie tipy
na super knihy nájdete aj na CooBoo blogu.

prvá veterná čarodejka mágia živlov elise kova

3 komentáre k “Mágia živlov | 5 dôvodov prečo ju čítať”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *