Ktorý známy autor zavíta na SlavCon?


Aby to nebolo také jednoduché, skor ako vám prezradím kto príde, skúste uhádnuť hosťa na základe niekoľkých informácií. Dám vám dám 5 indícií, podľa ktorých už možno spoznáte autora…

Uhádnete kto príde na SlavCon 2020?

Slovenský autor, ktorý:

? Debutoval v roku 1993

? Pochádza z Vyhne (obec v okrese Žiar nad Hronom)

? Okrem písania kníh je aj redaktorom časopisov Pevnosť, Fantázia, Blokbaster a niekoľkých ďalších…

? Je to slovenský autor, ale všetky jeho knihy vyšli v češtine

? Podľa Wikipedie má pseudonym Thorleif Larssen

Open book otvorena kniha priroda

Uhádli ste podľa týchto indícií o kom je reč?

Noazaj ma poteší ak mi napíšete, či ste autora uhádli alebo nie, prípadne koho tipujete, že by sedel na tieto indície.

SlavCon navštívi Juraj Červenák

Juraj Červenák je meno, ktoré v slovenskej a českej literárnej komunite nepochybne pozná veľa ľudí. Známy autor, ktorý často píše predovšetkým fantasy a historickú fantasy.
Jeho bibliografia je skutočne bohatá, na svojom konte má napríklad známe série Černokňažník, Bohatier či Dobrodružstvá kapitána Báthoryho. Okrem toho, keby ste si ho pozreli na Wikipedii alebo jeho oficiálnej stránke, našli by ste ďalšie knihy a pomerne veľké množstvo poviedok. Medzi najnovšie patrí Krvavá panna a zlý vlk vo fantasy antológii Čas hrdinov II. (Viac o knihe tu).

Osobne sa veľmi teším, že na SlavCon Juraj Červenák príde a bude sa venovať fanúšikom a knihomoľom. Od autora som čítala najmä fantasy sériu Černokňažník, ktorá ma veľmi bavila a ak ste ešte nečítali, rozhodne odporúčam.


Červenák doplní bohatý program, ktorý vám pred festivalom samozrejme ešte zhrniem a pokúsim sa vypichnúť tie najlepšie body a prednášky.

Dlhy oddelovac
Oddelenie grafika

5 komentárov k “Ktorý známy autor zavíta na SlavCon?”

 1. Černokňažníka som od neho čítala aj ja, a je škoda, že len tú sériu, ale tiež som na ňu natrafila vďaka tvojim recenziám, takže je super, že to robíš, pretože to považujem za jednu z najlepších sérií.
  A na Slavcon neviem, či mi zostane čas alebo financie, pretože hneď ďalší týždeň idem do Viedne, ale keby mi vyšiel aspoň ten jeden nejaký deň, bolo by to super. ^^

  1. Júú to som rada, tiež si robím zálus na ďalšie jeho knihy, snáď sa k nim čoskoro dostanem ? Jasné, to chápem, tento rok je aj jednodňový vstup, ak by ti aj nevyšiel čas a čo sa týka financií, tiež chápem a odporúčam prepredaj 🙂 V predpredaji je trojdňová vstupenka za 14 eur (na mieste za 20) plus sa to dá aj skombinovať so vstupmi pre viacerých ľudí ?
   Podrobné info tu: https://slavcon.sk/sk/pre-navstevnikov

 2. Vďaka tej druhej indícii som to uhádla. 😀 Normálne by som to nevedela, ale nedávno som o ňom písala v liste a pri tej príležitosti som okrem toho, čo som o jeho knihách vedela, hľadala aj nejaké zaujímavosti. No a keďže vo Vyhniach sme raz boli na školskom výlete, toto som si zapamätala. 😉

  1. Júú som rada, že aspoň niekto naozaj skúšal hádať podľa indícií (možno aj viac ľudí, ale ty si to napísala ❤️) Je to super, že si pamätáš takéto zaujímavé info ? Dúfam, že si urobíš čas a prídeš na SlavCon, program je super, okrme Červenáka prídu aj ďalší super autori ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *