Knižný september

Piate ročné obdobie | N. K. Jemisin | Albatorsmedia
Ako to už býva, jeden deň zmení všetko. Najmä nečakané udalosti v ňom. Essun, skrývajúca sa ako učiteľka, po príchode domov zistí, že manžel surovo zavraždil ich syna a uniesol dcéru. Mocné Sanzedské císarstvo sa rúca, pretože akýsi šialenec zničí jeho najväčšie mesto. A v srdci kontitentu sa otvorí trhlina chŕliaca popol, ktorý zakryje oblohu. Príbeh už vyšiel v českom preklade a získal si vydarené hodnotenia.
Slovenská obálka zatiaľ nebola oficiálne zverejnená.

Výsledek obrázku pro piate ročné obdobie kniha

Červený úsvit | Pierce Brown | Aktuell
Slovenského prekladu sa dočká aj kniha Red Rising, ktorá je v češtine preložená ako Rudý úsvit. Príbeh nás zoberie do budúcnosti, v ktorej ľudstvo kolonizuje Mars. Ako prví kolonizátori sú vybraní Červení, najnižšia spoločenská kasta, do ktorej patrí Darrow.
V zahraničí si príbeh získal veľmi dobré hodnotenia, napríklad aj na goodreads a ja som o knihe čítala veľa dobrého aj na instagrame. Som teda zvedavá aký príbeh napokon kniha prinesie.
Slovenská obálka zatiaľ nebola oficiálne zverejnená.

Výsledek obrázku pro červený úsvit kniha

Spev o Achillovi | Madeline Miller | Tatran
Známy príbeh o Achillovi z Iliady sa stal námetom tejto historicky ladenej knihy. Rozprávačom je Achillov najbližší priateľ Patroklos, syn Menoita z Opunta. Patrokla poslali do exilu ku kráľovi Peleovi, kde vyrastá spolu s jeho synom Achillom. Keď Paris unesie Helenu zo Sparty, vypukne Trójska vojna, do ktorej odchádzajú obaja priatelia a spolu v nej aj obaja zahynú. Kniha v zahraničí získala rôzne ocenenia a výborné hodnotenia, preto som na ňu veľmi zvedavá.

Čas hrdinov II. | Martin Králik Alexandra Pavelková | Artis Omnis
Artis Omnis nám prináša prierez slovenskej fantasy scény cez diela trinástich autorov -J. Červenák, A. Pavelková, L. Štiblaríková, K. Soyka, J. Girovský, M. Holecyová či L. Hlavačková, známe mená dopĺňajú novší autori A. Olejárová, I. Molnárová Dubcová, M. Kandriková, R. Hric, Z. Jašek a J. Gálik. Príbeh z fantasy svetov od urban fantasy, cez historickú fantasy, temnú a ďalšie podžánre.

Výsledek obrázku pro čas hrdinov II

Pekelné vynálezy | Philip Reeve | CooBoo
Koncom septembra vydáva CooBoo tretie pokračovanie série Smrteľné stroje. Dystopický príbeh s mobilnými pohybujúcimi sa mestami ma v prvých dvoch knihách upútal a som naozaj zvedavá čo sa stane s Tomom a Hester, ale aj svetom, v ktorom bojujú mobilisti a antimobilisti.

Slovenská obálka zatiaľ nebola oficiálne zverejnená, je pravdepodobné, že bude podobná českej.

Smrtiaca biela | Robert Galbraith | Lindeni
Robert Galbraith alias J.K. Rowlingová nám prináša štvrtý príbeh z detektívnej série o Cormoranovi Strikeovi. Vrátime sa do ulíc Londýna a tentoraz nahliadneme do zákulisia parlamentu a budeme vyšetrovať vraždu dieťata, aspoň podľa svedka Billyho, ktorý nie je práve dôveryhodný. Čo si pre nás autorka pripravila?

Výsledek obrázku pro smrtiaca biela galbraith

Snové písně II. | George R. R. Martin | Argo
V češtine vychádza druhý zväzok Snové písně od svetoznámeho autora Georga R. R. Martina (Pieseň ľadu a ohňa). Tieto zväzky obsahujú krátke práce z rôznych žánrov napríklad horor či vedecká fantastika. Fanúšikovia tohto autora ocenia možnosť prečítať si ďalšie diela a ak ste od Martina ešte nič nečítali, možno je toto spôsob ako spoznať jeho štýl.

2 komentáre k “Knižný september”

  1. Spätné upozornenie: Knižný október

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *