Knižný máj

Hraničiarov učeň 14. : Souboj na Araluenu – John Flanagan | Egmont ČR

Prichádza ďalšia časť známej série Hraničiarov učeň z pera austrálskeho spisovateľa Johna Flanagana. Okrem princezny Kasandry a kráľa Duncana nechýba ani klan Rudé lišky a skandijské bratstvo Volaviek. Môžeme sa teda tešiť na akciu a napätie, ale nepochybne aj humor a zábavu. To všetko v stredovekom prostredí.
České vydanie má opäť originálnu titulku, ktorá ladí so zvyškom série.

Goodreads: 4,44 / 5

Na dvore z krídel a zmaru – Sarah J. Maas | Slovart

Slovenskí čitatelia sa dočkajú tretej časti série Na dvore z tŕňov a ruží. Svetoznáma autorka Sarah J. Maas prinesie opäť príbeh mladej Feyre, ktorá sa z ľudskej dievčiny stala férkou. Nielen ľudskej krajine teraz však hrozí vojna a okrem toho nebude chýbať ani romantika. Tešiť sa môžeme na známe postavy z prvej a druhej časti, ktoré sme si obľúbili. Druhá časť – Na dvore z hmly a besu – bola omnoho lepšia než prvý diel a ostáva dúfař, že aj trojka bude rovnako dobrá.

Goodreads: 4,50 / 5

Les prízrakov – Juraj Červenák | Slovart

Fanúšikov Juraja Červenáka a historických detektívok poteší šieste pokračovanie známej série Kapitán Stein a notár Barbarič. Vydavateľstvo Slovart v máji vydá pokračovanie série s názvom Les prízrakov. Dejovo je táto séria zasadená do 16. storočia, do obdobia protitureckých vojen. Joachim Stein zimuje na hrade Strieborná skala. V neďalekom meste Trutnov pokojné Vianoce preruší zločinecké podsvetie.

Goodreads: zatiaľ bez hodnotenia

Hriechy mocných – Eva Ava Šranková | Vydavateľstvo Maxim

Historický príbeh neľahkého života krásnej dámy Francescy di Valleta, ktorú proti jej vôli vydajú za tyranského manžela „s dobrým menom“ Henricha de Moselle. V knihe nebudú chýbať intrigy a spletité ľudské osudy z prelomu 14. a 15. storočia. Vydavateľstvo Maxim publikuje druhé vydanie príbehu s vydarenou obálkou, ktorá mňa osobne zaujala.

Goodreads: 3,25 / 5

2 komentáre k “Knižný máj”

    1. Ja som vyberala predovšetkým ya, sci-fi a fantasy, ale samozrejme vychádza mnoho super kníh 🙂 Napríklad autor Zlodejky kníh Markus Zusak vydáva knihu Clayov most a Diana Gabaldon bude mať v češtine novú časť série Cizinka 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *