Knižný jún

Renegáti : Protivníci – Marissa Meyer | Egmont ČR
Síce v češtine, ale aj tak dávam do pozornosti druhý diel superhrdinskej série od známej autorky Marissy Meyer. Mesačné kroniky si získali množstvo fanúšikov a Renegáti sú taktiež na dobrej ceste. Protivníci nás opäť zavedú do Galton City, kde okrem iného žijú aj naše hlavné postavy Nova a Adrian.
Goodreads: 4,31 / 5

Temná veža 5 : Vlky z Cally – Stephen King | Ikar
Ikar nám prináša piatu časť známej série od majstra hororu Stephna Kinga. Príbeh pištoľníka Rolanda Deschaina pokračuje v snahe dostať sa k Temnej veži a zastaviť hrozbu, ktorá visí nad svetmi. Nebezpeční netvori, nepriaznivé vyhliadky, akcia a napätie, Stephen King vie ako zaujať čitateľov. Ak ste ešte nečítali predošlé časti, máte ešte chvíľu času, kniha vychádza koncom mesiaca.
Goodreads: 4,19 / 5

Dom na kopci – Juraj Thal | Artis Omnis
Po dvoch rokoch Juraj Thal vydáva ďalší príbeh s vyšetrovateľom Leom Legenom. V knihe Nenávisť sa popasoval s prípadom sériových vrážd pod Zoborom, no jeho práca pochopiteľne nekončí. Tentoraz sa to začína smrťou mladého dievčata a únosou jeho vlastnej dcéry. Prípad sa stáva oveľa osobnejším než pôvodne čakal. Ako to všetko skončí zistíme ak v samotnej knihe.
Goodreads: zatiaľ bez hodnotenia

Nezvestná – Christian White | Tatran
Tip pre fanúšikov psychologických trilerov. Kniha Nezvestná nás zavedie na do Austrálie na školu v Melbourne, kde sa učiteľke Kim Leamyovej prihovorí neznámy muž. Pátra po unesenom dievčatku, ktorého prípad sa začal v Amerike. Stopy však vedú cez oceán až ku Kim a odhaľujú temný príbeh fanatizmu a sektárstva…
Goodreads: 4,02 / 5

Nespútaný chaos : Prebuď monštrum – Patrick Ness | Slovart
Dystopická trilógia známeho spisovateľa Patricka Nessa sa dočká záveru. Počúvaj nôž a Nájdi odpoveď sú predchádzajúce dve časti, ktoré nás zaviedli do originálneho sveta. Sveta, v ktorom každý môže počuť vaše myšlienky a vy počujete čo si myslia ostatní. Mladý Todd objaví miesto, kde myšlienky nepoučť a tým začne odhaľovať ďalšie tajomstvá.
Goodreads: 4,25 / 5

Tešiť sa môžeme aj na novinku Jo Nesba s názvom Nôž a české vydavateľstvo Laser vydáva novú edíciu série Metro od Dmitrija Glukhovského. Českí fanúšikovia Dominika Dána sa dočkajú novinky Venuše ze zátoky.

Napíšte mi na aké knihy sa tešíte najviac vy a čo by ste chceli tento mesiac prečítať 🙂

6 komentárov k “Knižný jún”

  1. Oheň a krv už mám predobjednanú. Celkom ma zaujal Dom na kopci a a tomu Nessovi by som mohla dať šancu

    1. Na Oheň a krv sa veľmi teším, verím, že to bude super čítanie 🙂 Nessa veľa ľudí chváli, takže bude mať určite niečo do seba 🙂

    1. Ja som od Nessa ešte nečítala nič, ale táto trilógia ma celkom ráta tak snáď sa k nej niekedy dostanem 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *