Knižný august

Narrenturm : Veža bláznov | Andrzej Sapkowski
Sapkowského poznajú všetci nadšenci fantasy vďaka sérii Zaklínač. Napísal však ďalšie príbehy, okrem iného Husitskú trilógiu. Špióni, križiacke výpravy v srdci Európi a rok 1422, takto vyzerá prostredie, do ktorého nás zavedie v prvej časti s názvom Veža bláznov. Vydavateľstvo Lindeni prináša nové vydanie kníh a v auguste sa môžeme tešiť na prvú časť. Do konca roka by mala byť publikovaná celá trilógia.

Zasnený neznámy | Lainy Taylorová | CooBoo
V slovenčine sa dočkáme fantasy knihy Zasnený neznámy, ktorú v češtine CooBoo vydalo už dávnejšie. Lazlo Neznámy sníva o záhade strateného mesta až kým sa jedného dňa nezjavia jeho bojovníci. Na pohľad zvláštny príbeh je ozačovaný jedna z najlepších tínedžerských kníh. Či si kniha zaslúži toto hodnotenie alebo nie zistíme až po prečítaní, ale už teraz viem pochváliť vydarenú obálku.

Moje skutočné meno je Hana | Masih Tara Lynn | Fragment
Young adult príbeh mladej Hanny Slivkovej z vojnového prostredia ma zaujal už krásnou obálkou. Hanna má štrnásť a na Ukrajinu prichádza Hitlerova armáda. Spolu s rodinou sa ukrývajú v lese a neskôr v podzemných jaskyniach, kde sa skrývanie mení na boj o prežitie. To všetko preto, že sa narodili ako židia. Kombinácia young adult a historickej témy je netradičná a v zahraničí má príbeh veľmi dobré ohlasy.

Království lotosu : Skryté poselství | Elizabeth Bear | Fragment
V češtine sa dočkáme taktiež niekoľko zaujímavých titulov. Skryté poselství je prvým dielom série Království lotosu. Príbeh začína jednoduchou úlohou – doručiť správu pre lotosovú kráľovnu. Úlohou poveria Gagea, stroj s myslením človeka. Cesta ich však zavedie do nebezpečného víru vojny.

Mořská panna | Christina Henry | Jota
Príbeh Malej morskej víly poznáme zrejme všetci. S podobným námetom avšak menej rozprávkovým prichádza Christina Henry. Amelia je morská panna, ktorá túži spoznať ľudský svet. Stáva sa hlavnou atrakciou show P.T. Barnuma, ktorý chce zbohatnúť a zisťuje, že my ľudia nie sme vždy prívetiví. Príbeh je inšpirovaný skutočnou udalosťou z 19. storočia…

Legie plamenu | Anthony Ryan | Host
Host nám koncom mesiaca prináša druhé pokračovanie knihy Oheň probuzení. Autor Anthony Ryan sa preslávil najmä výbornou sériou Stín krkavce, ale aj jeho nová séria Draconis Memoria si získava dobré ohlasy. Oheň probuzení nás zobral do nového drsného sveta…


3 komentáre k “Knižný august”

  1. Kniha Mořská panna mě zaujala, mám ráda Malou mořskou vílu Ariel =D a celkově příběhy s mořskými pannami, tak že se po ní asi podívám. =)

    1. Malá morská víla je super a práve preto ma tiež zaujal tento príbeh, dúfam, že sa mi dostane do ruky a prečítam si ho 🙂

  2. Je tu celkom zaujímavý výber ale najviac ma zaujala knižka Moje skutočné meno je Hanna. Po dlhej dobe obieham blogy (isto si si všimla neaktivitu) no bola som bez laptopu a mňa to cez mobil až tak nebaví, ale som späť 🙂 Dúfam, že sa máš dobre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *