Knižné zhrnutie 2021

TOP 10 za rok 2021

Z 37 prečítaných kníh som vybrala tých 10 najlepších, ktoré vám za seba môžem vrelo odporúčať. Celkovo som mala v minulom roku šťastie na dobrý výber titulov, čo mi potvrdila aj štatistika na Goodreads. Priemerné hodnotenie kníh za minulý rok bolo 3,6.

A teraz poďme na tie najlepšie.
Zoradenie je náhodné, neoznačuje stupnicu hodnotenia.

Strach múdreho muža – Patrick Rothfuss

Výborná a úžasná druhá časť high fantasy série Kroniky kráľovraha. Odporúčam všetkými desiatimi, ak ste fanúšikom fantasy žánra.

meno vetra rothfuss
Červená tigrica – Amélie Wen Zhao

V minulom roku som prečítala Krvavú dedičku aj jej pokračovanie Červená tigrica. Obe knihy boli výborné a druhá časť dokonca ešte o málo lepšia.

Nevlastná sestra – Jennifer Donnelly

Netradičný retelling Popolušky, ktorý sa venovuje jednej z jej nevlastných sestier. A za mňa výborná kniha, ktorú odporúčam všetkým dievčatám. Viac tu.

Nevlastna sestra
Prokletý rok – Kim Liggett

Kniha o dievčenskom dospievaní v spoločnosti postavenej na mužskej sile. Jemná nadprirodzenosť a možno iba sila vedomia, každopádne stojí za prečítanie.

Vydrž to so mnou – Kristína Ježovičová

Knihu som prečítala za tri hodinky vo vlaku a to je samo o sebe znakom, že to bolo super. Ťažké, silné a miestami drsné, ale zároveň aj realistický pohľad do života mladých dievčat.

The Queen’s Gambit – Walter Tevis

Dámsky gambit je knižná predloha rovnomenného seriálu. Je to výborné čítanie o šachovej majsterke Beth, kltorá bojuje o presadenie sa v mužskom športe.

damsky gambit serial kniha sach
Dcéra zimy – Vladimíra Šebová

YA fantasy inšpirovaná slovanskou mytológiou o Morene a Vesne. Viac sa dočítate tu.

vladimira sebova cooboo albatrosmedia
V tejto rodine kopte hlbšie – A.S. King

Realisticky pohľad na mladú generáciu a jej problémy, ktoré nie sú o nič menšie ani väčšie než tie iných generácií. Postavy sú však iné, špecifické a v tejto knihe sú podané jedinečným spôsobom.

Stratené mesto – Philip Reeve

Záverečný piaty diel steampunkovej série Smrteľné stroje bol svižný, akčný a čítal sa naozaj dobre. Viac som písala na webe Fantasyknihy.multiverzum.sk

Povstanie ničoty – Leigh Bardugo

Medzi moje top knihy zaraďujem aj záverečnú časť trilógie Griša o boji medzi Svetlanou a Temnanom a ich armádami. Info o príbehu tu.

grisa young adult fantasy leigh bardugo slovart booklab
Dúfam, že sa vám knižné zhrnutie páčilo. Aké sú vaše najlepšie knihy minulého roka?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *