Knižné novinky | Júlové príbehy

Klbko zmijí | Dominik Dán – Slovart

Dominik Dán je známy na Slovensku i u susedov v Českej republike, kde v preklade tiež vychádzajú jeho detektívky. V slovenčine sa dočkáme ďalšej z jeho napínavých kníh – Klbko zmijí.
Oddelenie vrážd čaká ďalší neľahký prípad. Neznámy strelec popravil okresného prokurátora a tiež kandidáta na starostu.
Kniha vychádza v klasickej aj limitovanej edícii a obe sú skvelé novinky.

Kráľovná ničoho | Holly Black – Slovart

Jude je ľudské dievča vo svete nemilosrdných víl. Napriek krehkosti a smrteľnosti sa jej podarilo postupne získať moc. To, či sa jej ju podarí udržať a ako s ňou naloží sa dozvieme v treťom pokračovaní Férskej série od Holly Blackovej. Kráľovná ničoho vychádza tento mesiac v slovenskom aj českom preklade.

Kralovna nicoho ferska trilogia

Čaroborci | Terry Pratchett – Slovart

Knižné novinky sú aj v spoločnosti Terryho Pratchetta. Prichádza ďalšia z originálnych a premyslených fantasy kníh tohto známeho autora. Slovart vydáva knihu Čaroborci, piaty diel Úžasnej plochozeme v edícii Vetroplaš.
O čo pôjde? Zrodil sa čaroborec, mocný mág, chodiaca pohroma a atómová bomba v jednom. Takú mocnú mágiu však Plochozem neunesie a hrozí jej koniec…

pratchett terry slovart fantasy novinka

Zajatie búrky | Leigh Bardugo – Slovart

Vychádza Zajatie búrky, druhá časť známej trilógie Griša od Leigh Bardugo. Autorka u nás prerazila dilógiou Vrania šestka. Griša je z rovnakého magického sveta nadprirodzených schopností, v ktorom hlavná postava Alina bojuje s Temnanom. Ten sa totiž vynoril z Tieňovej trhliny s novou mocou a vyzerá to, že zastaviť ho môže iba Alina. Kniha bola naplánovaná na máj, napokon sa vydanie o niečo preložilo a vychádza v júli.

Zajatie burky grisaverse vrania sestka

Nadácia a impériu | Issac Asimov – Lindeni

Lindeni vydáva druhé pokračovanie kultovej sci-fi série Nadácia. Prvý diel s rovnomenným názvom série vyšiel na jar tohto roka a ja som veľmi rada, že pokračovanie prichádza tak rýchlo. Pokračovanie vesmírneho príbehu o zániku Galaktického impéria, ktorý predpovedal Hari Seldone. Do tejho výpočtov však vstupuje neočakávaná premenná – mutant s nadľudskými schopnosťami.

Inštitúcia | Stephen King – Ikar

Stephen King je považovaný za majstra hororu a zrejme nikto proti tomuto titulu nemôže nič namietať. Ak patríte k fanúšikom tohto strašidelného žánra, určite si nenechajte ujsť autorovu novinku s názvom Inštitúcia. Príbeh o nadprirodzených schopnostiach, tajnej misii a únosoch detí bude nepochybne strašidelný a temný. Ak máte radi hororový žáner, určite si poznačte Inštitúciu medzi knižné novinky.

Viem, že ťa chcem | Estelle Maskame – Lindeni

Romantiká trilógia DIMILY prináša príbeh lásky, ľúbostných i rodinných problémov a k tomu neľahký tínedžerský život. Ak máte chuť na zamotanú love story s pomerne jednoduchým, no ľahko čitateľným dejom – už viete po čom máte siahnuť. Vydavateľstvo Lindeni nám prináša štvrtú, dodatkovú knihu, ktorá je však tentoraz napísaná z pohľadu Taylora a nie Eden ako to je pri pôvodnej trilógii.

Na aké knižné novinky sa tešíte najviac vy?

5 komentárov k “Knižné novinky | Júlové príbehy”

  1. Och, ďakujem za zdieľanie „Krkavčí lest“. Podľa mena by som tipla, že autor je Kórejčan, ale po krátkom googlení je to American Korean, takže Američan. 😀 Ale aj tak by som si rada prečítala tú sériu, môže to byť zaujímavé a okrem toho, je to sci-fi.
    A preto druhá kniha, ktorá ma zaujala je druhý diel Nadácie. Na ten sa už neviem dočkať. Nadácia sa mi veľmi páčila a už by som chcela pokračovanie. Inak, ak budeš mať niekedy cestu okolo kníhkupectva, tak sa pozri či nemajú Magazín o knihách od Sme. V tomto júlovom čísle je rozhovor s prekladateľom Nadácie, Patrickom Frankom, ktorý prekladal aj Narniu a mnoho iných diel. 🙂

    1. Júú som rada, že si si našla knihy, ktoré ťa zaujali. Krkavčí lest vyzerá naoaj dobre a verím, že to bude stáť za to. Ak sa ku knihám dostaneš budem rada, ak mi napíšeš svoj názor. Veru s Nadáciou II. sme na tom rovnako. Ďakujem za info o rozhovore, skúsim si to nájsť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *