Knižné novinky | Júlové príbehy

Júl je plný skvelých titulov a bolo ťažké vybrať iba zopár noviniek. V slovenčine aj češtine vychádzajú skvelé fantasy kúsky, rovnako tak však aj detektívky. Snažila som sa zastúpiť viacero žánrov a dnes aj jedno romantické odporúčanie.

knižné novinky

Krkavčí lest | Yoon Ha Lee – Host

Česká novinka pre fanúšikov žánru sci-fi. Krkavčí lest je druhou knihou zo série Mašinérie říše (minulý rok vyšla kniha Liščí gambit).
Vyvolanie dávno mŕtveho generála pre potlačenie povstania nedopadne tak úplne podľa plánov. Kapitánke, ktorá to navrhla sa odvďačí tým, že ju posadne. Okrem toho je tu problém s útočiacou flotilou a celkovo to vyzerá na akčný a napínavý príbeh.

Sci-fi

5 komentárov k “Knižné novinky | Júlové príbehy”

  1. Och, ďakujem za zdieľanie „Krkavčí lest“. Podľa mena by som tipla, že autor je Kórejčan, ale po krátkom googlení je to American Korean, takže Američan. 😀 Ale aj tak by som si rada prečítala tú sériu, môže to byť zaujímavé a okrem toho, je to sci-fi.
    A preto druhá kniha, ktorá ma zaujala je druhý diel Nadácie. Na ten sa už neviem dočkať. Nadácia sa mi veľmi páčila a už by som chcela pokračovanie. Inak, ak budeš mať niekedy cestu okolo kníhkupectva, tak sa pozri či nemajú Magazín o knihách od Sme. V tomto júlovom čísle je rozhovor s prekladateľom Nadácie, Patrickom Frankom, ktorý prekladal aj Narniu a mnoho iných diel. 🙂

    1. Júú som rada, že si si našla knihy, ktoré ťa zaujali. Krkavčí lest vyzerá naoaj dobre a verím, že to bude stáť za to. Ak sa ku knihám dostaneš budem rada, ak mi napíšeš svoj názor. Veru s Nadáciou II. sme na tom rovnako. Ďakujem za info o rozhovore, skúsim si to nájsť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *