Jún a júl | knižné novinky

Hierarchia tmy – Adriana Bolyová | Ikar

Do drsného sveta démonov a démonologov nás zoberie fantasy novinka Hierarchia tmy od slovenskej autorky Adriany Bolyovej. Spolu s hlavnou hrdinkou zistíme, že pod plášťom moderného sveta sa ukrýva nebezpečená realita.

Bremeno minulosti – Dominik Dán | Slovart

Vychádza aj nová detektívka z pera nášho asi najznámejšieho autora tohto žánra – Dominika Dána. Ide už o 32. knihu série o Krauzovi a jeho kolegoch na oddelení vrážd.
Slovart okrem klasickej tvrdej väzby vydáva aj špeciálnu limitovanú edíciu príbehu pre zberateľov.

Svedectvá – Margaret Atwood | Slovart

Pri Slovarte ešte chvíľu ostaneme, preto vydavateľstvo má naozaj bohatý mesiac. V júni vychádza aj kniha Svedectvá, dlhoočakávané pokračovanie titulu Príbeh služobníčky. Tematicky sa Svedectvá odohrávajú 15 rokov po prvej knihe a rozprávačkami sú  Agnes z Gileádu a Daisy z Kanady.

Černokňažník – Juraj Červenák | Artis Omnis

Fanúšikovia Juraja Červenáka, pozor! Artis Omnis vydalo súborné vydanie série Černokňažník s novou obálkou. Tá je prácou Michala Ivana. Toto vydanie obsahuje súbor kníh: Vládca vlkov, Radhostov meč a Krvavý oheň a má viac než sedemstvo strán. Podrobnejšie informácie sa dočítate tu.

V júni vyšli aj ďalšie výborné knihy, či už v slovenčine alebo češtine. Do pozornosti dávam určite pokračovanie série Sedmiříší v troskách – Síla smrti od Cina Williams Chima.
Slovart vydal ďalšiu knihu Terrycho Pratchetta – Čarovné práva a CooBoo vydalo letnú oddychovku Láska a gelato – Jenna Evans Welch.

A čo v júli?

Tiene medzi nami – Tricia Levensller | CooBoo

CooBoo prináša dlhoočakávanú fantasy novinku, v ktorej sa hlavná hrdinka Alessandra rozhodne, že má už nechce byť od všetkých podceňovaná. Vymyslí jasný plán – zvedie Tieňového kráľa, získa korunu a po svadbe sa ho zbaví. Musí však brániť aj svoje srdce pred charizmatickým kráľom a dať si pozor, aby ho o život medzitým nepripravil niekto iný.

Panstvo soli a smútku – Erin A. Crag | Ikar

Anneleigh žije s rodičmi a sestrami na panstve Highmoor na ostrove uprostred nepokojných morí. Kedysi bolo dvanásť sestrier, teraz štyri z nich zomreli za tragických a nejasných okolností a na panstve sa začína diať niečo zvláštne… Goticky ladená rozprávka nás zoberie na tajné nočné bály a prináša nebezpečné záhady.

Ja, Robot – Isaac Asimov | Lindeni

V júli vychádza ďalší kultový sci-fi príbeh. Ja, Robot zrejme poznáte ako film s Willom Smithom. V tomto diele autor zadefinoval zákony robotiky, ktoré dodnes ovplyvňujú vývoj umelej inteligencie aj sci-fi žánra ako takého. Čo sa však stane, ak robot začne spochybňovať svojho stvoriteľa a obíde tri hlavné zákony?

Povedz, že ma miluješ – Jenny Han | CooBoo

Ak hľadáte letnú romantiku, CooBoo vydáva novú knihu od Jenny Han (séria Všetkým chalanom, ktorých som milovala). Povedz, že ma miluješ je príbehom Belly, ktorá miluje leto a už sa nevie dočkať toho ďalšieho. Keď však začne dospievať a uvedomí si, že jej dvaja oslniví kamoši môžu byť možno aj niečím viac… Ktorého si však vybrať?

Slovart pokračuje v dotlači série Pekelné stroje od Cassandry Clare, v júli vychádza dvojka – Mechanický princ. Vo Fragmente zasa vychádza piate pokračovanie série Apolónov pád od Ricka Riordana.

Budem rada, ak sa v komentároch podelíte o tituly, na ktoré sa najviac tešíte. Jún a júl nám prinášajú romanité príbehy na čítanie, stačí si vybrať.

Jeden komentár k “Jún a júl | knižné novinky”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *