Jeden temný trón | Kendare Blake

Kým v prvej časti sme prevažne spoznávali postavy a rôznorodé prostredia ich životov, Jeden temný trón už je podstatne svižnejšie čítanie. Začal sa Nástupný rok, v ktorom sa po dvoch vraždách vyberie nová kráľovná. Tempo príbehu je dynamické, neustále sa niečo deje a to už od prvých stránok. Akcia či už v podobe poľovačky kráľovien, odhalenia tajnej kliatby, pravdy o daroch jednotlivých sestier, autorka nám toho postupne predstaví veľa. Stále však v únosnej miere, máme čas informácie spracovať a prehodnocovať svoje sympatie či antipatie k jednotlivým postavám.

“V tejto družine sa nachádza kráľovná, ktorú
maju všetci za mŕtvu a hľadané dievča
s kliatbou plurality…”

Jeden temný trón

Milá a drobná Katherine sa zásadne zmení a stáva sa z nej temná bojovníčka, čo prekvapí aj priaznivcov v jej vlastných radách. Všetko má svoju cenu, rovnako ako silný dar Jules, kamarátky Arisone. V ohrození sú aj Mirabella a najmä ľudia v jej okolí, ktorí čelia mnohým útokom a viaceré skončia tragicky.
Ak ste v prvej časti netrpezlivo čakali kedy sa skutočne začne boj o trón, tak v druhom pokračovaní sa máte na čo tešiť.

“Je to výzva,” uvedomí si.
“Mirabella vyzýva Katharine na duel, ktorý sa má konať vo veľkej aréne v Indride.”

Prostredie je opäť rozmanité a hoci v knihe nemáme mapu, vieme sa vďaka príbehu aj tak dobre orientovať a užívať si hlboké lesy, ale aj mestá a honosné bály. Vďaka striedaniu postáv sa ocitneme na viacerých miestach ostrova a aj to prispelo k lepšiemu zážitku z čítania.

Jeden temný trón

Kniha sa čítala s ľahkosťou, je vidieť, že Kendare Blake má skúsenosti s písaním a vie vytvárať vierohodné a realistické postavy. Niektoré nám lezú na nervy, mne osobne napríklad Jules, ktorá na môj vkus pričasto Arisone opakovala, že na to nemá a nie je pripravená. Avšak toto pôsobí tiež reálne, pretože aj v živote majú ľudia rôzne vlastnosti a nikto nie je dokonalý. To platí aj o postavách z tejto série.

“V žiadnom prípade všetko nezahodí pre nejaké dievčisko,” zahudnre.

”Mýliš sa, otec.”

Čo sa týka ukončenia knihy, je prekvapivé, nečakané a pre mňa pomerne aj uspokojivé. Ak by som nevedela, že bude pokračovanie, povedala by som, že to skončilo naozaj dobre, i keď v inom slova zmysle. Nie je to vyslovený happyend a to je skvelá odlišnosť od väčšiny sérií.

Jeden temný trón

Na druhej strane však viem, že nás čakajú ešte dve ďalšie časti a trošku to vo mne vyvoláva nedôveru, čo sa ešte odohrá. Verím, že ma autorka prekvapí v dobrom a zatiaľ hodnotím Jeden temný trón veľmi dobre. Ako duológia by to bolo výborné a uvidím0,e čo prinesie zvyšok série.

Hodnotenie: 9 / 10

4 komentáre k “Jeden temný trón | Kendare Blake”

    1. Prajem potom príjemné čítanie 🙂 Jednotka bola dejovo slabšia, ale spoznávame super postavy a v dvojke sa už roprúdi priamy súboj o trón 🙂

  1. Tuto sérii už si chci nějakou dobu přečíst, jen jsem chtěla halvně počkat, až bude dokončená. Nechce se mi rozečítat něco, co ještě není dokončené. Už tak toho mám hodně. 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *