Január a knižné novinky

Hierarchia svetla – Adriana Bolyová | Ikar

Vychádza aj druhé pokračovanie demonologickej fantasy série Vojna sfér. Autorkou je Slovenka Adriana Bolyová a po úvodnej časti Hierarchia tmy január prináša Hierarchiu svetla.

Dediči posmrtnej ríše – Dominika Madro | Artis Omnis

Aj ďalšia novinka je od slovenskej autorky. Dominika Madro nás zoberie do posmrtnej ríše inšpirovanej fínskou mytológiou. Príbeh súrodencov Galjama a Galjanky s vratkým dedičstvom, ale aj ďalší zvedú boj proti vojsku vidiem a bylinkárov.

Zlatko – Jenny Han | CooBoo

Ak máte chuť na mládežnícku oddychovku, január priniesol knihu Zlatko. Hlavnou hrdinkou je dvanásťročná Annemarie – ktorá má podľa nej absolútne príšerný vek. Tvár má plný pieh, je plochá ako lata a spolužiaci sa začínajú správať divne. Najmä jej kamoš Mark, s ktorým sa pozná odjakživa.

Autorkou je známa Jenny Han, ktorá sa preslávila trilógiou Všetkým chalanom, ktorých som milovala.

V češtine vychádza…

Ocelové město – Jules Verne, Ondrěj Neff | Albatros

Meno Jules Verne vám je nepochybne dobre známe. Možno dokonca poznáte aj jeho špionážny sci-fi príbeh Oceľové mesto. V Albatrose vychádza nové vydanie tohto príbehu, jazykovo prispôsobené mladej generácii. Navyše je doplnené o ilustrácie Zdeňka Buriana.

Královna rebelů – Lynette Noniová | Fragment

V češtine vychádza prvý diel YA fantasy série Ranhojička. Úvodná časť má názov Královna rebelů a zoznámi nás s mladou Kivou. Kiva je už desať rokov vo väzení Zalindov. A teraz má udržať nažive kráľovnu rebelov, aby mohla podstúpiť skúšku štyroch elementov.

Na aké januárové novinky sa tešíte najviac?

Jeden komentár k “Január a knižné novinky”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *