Halloween | Čas tekvíc a strašidiel

Kostými, oslavy a dekorácia

Takže toto bol menší úvod a teraz k tomu podstatnému. Moja oslava Halloweenu je obvykle založená na halloweenskej párty, na ktorú chodievam v nejako šik kostýme (aspoň dúfam, že je šik). Hoci za posledné roky už pomenej, toto bolo najmä na strednej (a mám samé skvelé spomienky). A ako knihomoľka sa to samozrejme snažím prepojiť aj s knihami, hoci priznám sa, cosplaye sa mi nedaria.

Harry Potter Halloween

Okrem Halloweenu ako takého oslavujem s priateľom aj výročie, pretože sme spolu začali chodiť práve na jednej halloweenskej párty. O to väčšia radosť sa mi spája práve s dátumom 31.10.

Fun fact, tento sviatok sa spája so strašením a ja nemám rada horory vo filmovej a obvykle ani v knižnej podobe. A podľa mňa to vôbec nevadí, veď Halloween si dokážem užiť aj tak. Trošku zrecyklujem a pripomeniem minuloročný článok Ako si užiť Halloween (ak sa nechcem báť)?

halloween mačka tekvica

Filmy, knihy, hudby

Okrem vymýšľania a realizovania kostýmu u mňa k tomuto dňu neodmysliteľne patrí Tim Burton a jeho skvelé dielo Mŕtva nevesta (Corpse Bride).

Tematicky samozrejme nesmie chýbať ani jeho ďalšie dielo The Nightmare Before Christmas najmä v podaní piesne This is Halloween, čo bolo mimomochodom, dlho mojím zvonením na telefóne.

Už iba zapáliť zopár sviečok a siahnuť po dobrej knihe, ktorý pre mňa teda vôbec nemusí byť strašidelná. Správnou kombináciou hororu v odľahčenej forme bola pre mňa kniha Na dušičky zomrieš – Mark E. Pocha prípadne jeho paranormálny príbeh Svet je plný démonov. Ak sa naopak radi bojíte, odporúčam mrknúť na článok Halloween – knižné tipy 2020 na webe Fantasy knihy.

Svet je plný démonov Mark E. Pocha Hydra

A v neposlednej rade je to príležitosť na fotenie tematických fotiek či už v nejakom kostýme, s knihami alebo inými prvkami ako tekvice či rôzne nadekorované maškrty. Tento rok sa nepohrnieme na žiadnu tematickú párty, ale aspoň ja osobne plánujem takú súkromnú – len ja, knihy, sviečky a už spomínané halloweenske klasiky. Ak máte tip na nejaký fajn halloweensky (neveľmi strašidelný) film, budem rada, ak mi napíšete do komentára.

Fotokútik na Halloween

Zopár mojich halloweenskych fotiek v kostýmoch naprieč rokmi. Ak sa mi tento rok opäť niečo podarí nafotiť, chceli by ste dodatočne článok s tematickými fotkami?

kostým Ľadová kráľovná Píseň zimy Wintersong zimné čítanie
2017, Ľadová kráľovná
Halloween all hallowes day
2014, ja v štýle sugar skellet a ona ako mŕtva nevesta
witch carodejnica kostym
2017, čarodejnica
2013
halloween
môj prvý Halloween 2013

Napíšte mi aké sú vaše Halloweenske plány na tento rok a pokojne aj nejaké zážitky z tých minulých.

5 komentárov k “Halloween | Čas tekvíc a strašidiel”

  1. Já se přiznám, já Halloween vůbec neřeším, a kdyby na mě na Googlu nevyskočilo, že Halloween byl, tak bych si toho nejspíš ani nevšimla 😀 Každopádně kostýmy máš vydařené 🙂

    1. Ďakujem 😀 Mňa príve lákajú tie kostými a možnosť bylázniť sa s make-upom a obliekaním a celkovo tá atmosféra.

    1. Óóó priznám sa, že tekvicu som už dlho nevyrezávala, naposledy ako dieťa, lebo si ju vždy zabudnem kúpiť. Snáď budúci rok sa to vydarí 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *