Halloween | Čas tekvíc a strašidiel

Ak ma sledujete dlhšie, zrejme vám neuniklo, že Halloween patrí medzi moje obľúbené sviatky. V opačnom prípade som vám to teraz oznámila a už to viete.

Možno ste si pomysleli, že prečo by sa niekomu mal páčiť „americký sviatok“ alebo, že to nekorešponduje s našimi tradíciami a podobne. Samozrejme, nikomu neberiem jeho názor a ani ho nebudem presviedčať. Fakt, že Halloween vlastne nevznikol v Amerike (pôvodne keltský sviatok Samhain, následne All Hallows Eve a až následne skrátene nazývaný Halloween, odporúčam mrknúť na túto stránku je to tu super rozpísané) asi veľa nezaváži.

Každopádne, som zastáncom vízie, že každý sa môže zabaviť a osláviť sviatky či výnimočné dni aké len chce. O nič menej si preto nevážim zosnulých a v pokoji sa za nich pomodlím.

6 komentárov k “Halloween | Čas tekvíc a strašidiel”

  1. Já se přiznám, já Halloween vůbec neřeším, a kdyby na mě na Googlu nevyskočilo, že Halloween byl, tak bych si toho nejspíš ani nevšimla 😀 Každopádně kostýmy máš vydařené 🙂

    1. Ďakujem 😀 Mňa príve lákajú tie kostými a možnosť bylázniť sa s make-upom a obliekaním a celkovo tá atmosféra.

    1. Óóó priznám sa, že tekvicu som už dlho nevyrezávala, naposledy ako dieťa, lebo si ju vždy zabudnem kúpiť. Snáď budúci rok sa to vydarí 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *