Február | Knižné novinky

Vydrž to so mnou | Kristína Ježovičová – CooBoo

Na slovensku autorku Kiku Ježovičovú a jej knihy počúvam chválu z každej strany. Teraz jej vyšla novinka o mladej Kaji, ktorá bojuje s vlastným obrazom v zrkadle. Ruku na srdce, ktorá z nás je úplne spokojná s tým ako vyzerá? Aj túto tému načrtne autorka spolu s tým, aké ťažké je vymotať sa z bludného kruhu a mňa námetom táto young adult kniha rýchlo zaujala. Takže šup na zoznam na prečítanie.

Zimná voda | Suazenne Jansson – Lindeni

Fanúšikov detektívok v severskom štýle by mohla zaujať novinka Zimná voda. Martin s manželkou a dvomi deťmi žijú na ostrove Orust na západnom pobreží Švédska. Jedného dňa, keď je manželka a dcérka preč, sa rozhodne Martin pre piknik so synom. Pri odchode však zaznoví telefón a keď sa na moment vráti do domu – chlapec zmizne. Ostane iba jeho vedierko na hladine mora a otázka, či sa naozaj utopil alebo ho niekto uniesol?

Deviaty spolok | Leigh Bardugo – Slovart

Leigh Bardugo poznáme najmä ako autorku ya fantasy trilógie Griša a dilógie Vrania šestka. V príbehu Deviaty spolok sa presúva autorka na dospelácku cieľovú skupinu. Mysteriózne ladený dej nás zavedie na univerzitu Yale spolu s Alex, ktorá sa zapletie do nadprirodzeného sveta tajných spolkov a okultných aktivít.

leigh bardugo mystery fantasy adult deviaty spolok

Noe | Sebastian Fitzek – Tatran

Vychádza ďalší mrazivý triler od Sebastiana Fitzeka, ktorý na má na svojom konte úspešné knihy ako Pasažier 23, Pacient, Terapia a množstvo ďalších. Tentoraz sa ocitneme v centre Berlína s mužom, ktorý… Nevie kým je, ako sa ocitol v tuneloch pod mestom ani prečo má na pleci stretlnú ranu. Uteká pred niekým? Alebo niečím? Na dlani má vytetované meno Noe a snaží sa poskladať kúsky mozaiky.

novinky v češtine:

Február je aj v češtine bohatý na nové knihy. Vychádza Cassandra Clare – Řetez ze zlata, fantasy Dědictví krve, ale aj zábavná sci-fi QualityLand, ktorú som čítala minulý rok (viac o príbehu tu). Pre priaznivcov histórie je tu novinka Pojídačka hříchů, ktorá vychádza vo vydavateľstve Host a pokračuje aj fantasy s africkou mytológiou, vychádza kniha Deti pravdy a pomsty.

Taktiež vychádza Endymionův vzestup, záverečný diel série Zpěvy Hyperionu od amerického spisovateľa Dana Simmonsa.

Dlhy oddelovac

6 komentárov k “Február | Knižné novinky”

    1. Krvavú dedičku už mám rozčítanú a osobne ma zatiaľ dosť baví 😀 Takže minimálne tú môžem odporúčať aj zo skúsenosti 😀

    1. Áno, Škrabot som spomínala aj na instagrame, už ho mám prečítaný a za seba vrelo odporúčam. Naozaj dobre napísaný a super vymyslený príbeh s hororovými prvkami 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *