Evan | Svet nákazy a nebezpečenstva

Názov: Evan
Autor: Jakub Mišči
Rok vydania: 2020
Počet strán: 270

Postapo kniha Evan sa mi dostala do rúk na jeseň a ja som bola zvedavá, čo príbeh ponúkne. Ide zároveň o moje prvé knižné stretnutie s autorom Jakub Mišči.

Už samotný úvod príbehu sa nesie v jemne hororovom nádychu. Mladý autistický chlapec sa ukrýva v dome s mamou, no ostane sám. Napadnú ich totiž nakazení a mama zomrie. Chlapec, Evan unikne iba so svojím psíkom. Prípadne by sa dala kniha označiť za triler s prvkami hororu a nádychom sci-fi. Okej, škatuľkovanie do žánrov nie je až také podstatné.

„Mama, zhaslo svetlo!“ zakričal, ale uvedomil si, že je príliš ďaleko.
Nikto ho nemohol počuť.

4 komentáre k “Evan | Svet nákazy a nebezpečenstva”

  1. „…a vzhľadom na prostredie a ľudí by sa niečo také mohlo stať pokojne aj zajtra.“

    No a presne preto si dovolím túto knihu vynechať 😀 Mám celkom dosť zo súčasnej situácie (už reálne nesledujem ani správy, lebo stačilo), takže toto pre mňa momentálne nebude úplne ideálna téma. Ale chválim recenziu, páči sa mi, ako si všetko spomenula a ohodnotila bez toho, aby si prezradila zápletky 🙂

    1. Haha, no veru, teraz je to dosť aktuálne vzhľadom na covid. Ja som to čítala na jeseň, kedy to teda stále bolo vážne, ale o niečo menej než teraz. Teší ma, že sa ti recenzia páči, možno sa ku knihe dostaneš niekedy v budúcnosti ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *