Etapa ukončená | Život na VŠ

Čo sa môže pokaziť sa zrejme aj pokazí

Pripravte sa na „funny story“ môjho dňa D. Štátntice sommala v pondelok a rozhodla som sa absolvovať skúšky na internáte, aby som mala pokoj a ticho. Docestovala som už v nedeľu a pondelkové doobedie som prežila v relatívnej pohodičke. Raňajky, urobiť zo seba človeka a nahodiť sa do elegantného outfitu. Dokonca som si dala aj lodičky, hoci ich nikto nemohol cez online štátnice vidieť, ale pomáha to na sebavedomie 🙂

Pred finálnou odpoveďou pri komisii sme sa prihlasovali do čakárne – online meet s tajomníkom. Prihlásila som sa a nasleodvala skúška kamery a mikrofónu. Deň predtým mi všetko fungovalo ako má, ale samozrejme, že mikrofón sa rozhodol urobiť si voľný pondelok a po 3 sekundách sa vždy vypol.

Štátnice? Stres prichádza.

Skúšala som iné prehliadače, nastavenia, medzitým ma chytala panika a netušila som, čo vlastne robiť. Tajomník pohotovo zavolal spolužiačke, ktorá mala ísť až po mne a vymenil nám poradia. V zúfalstve som to s notebookom už vzdala a skúsila som sa do čakárne pripojiť cez tablet. Mám väčší ipad aj s klávesnicou a stojanom, takže mi ho tajomník povolil. Inak sme mali tablety a mobily zakázané…

Pripojila som sa na štátnicový meet a po úvodných pozdravoch ma vyzvali, aby som zazdieľala obrazovku a odprezentovala prezentáciu, ktorá bola súčasťou mojej obhajoby. Samozrejme, na tablete som to nikdy predtým nerobila – vždy som v škole išla cez notebook – ale akosi sa mi to podarilo.

Internet má iné plány

Aby toho nebolo málo, zrazu ma počas obhajoby odpojilo z meetu. Áno, panika bola späť ešte silnejšia než predtým, slzy v očiach a ja som zbesilo klikala na znovu prihlásiť. Bola som späť! Komisia bola milá, dovolili mi pokračovať a obajobu som pekne dokončila.

Nasledovali odpovede z troch predmetov. Prvý šiel relatívne hladko, pri druhom si internet znovu povedal, že už fungoval pridlho a počas odpovede ma druhýkrát odpojilo. Bola som presvedčená, že teraz ma už vyrazia pomyselnými dverami, rýchlo som nahadzovala mobilné dáta a s malou dušičkou som sa prihlásila.

Napokon mi dovolili pokračovať v skúške, keďže bol výpadok iba pár sekúnd (zmenili mi samozrejme znenie otázky). S pomocou všetkých svätých a tety šťasteny som už zvyšok odpovede absolbovala bez technických problémoch.

2000 years laters

Po telefonáte s rodičmi a kamoškou a písaní so spolužiakmi nasleodvalo čakanie. Dlhé čakanie. Odpoveď mi skončila okolo štvrť na jednu a výsledky sme dostali až o pol piatej… Čas som si krátila scrollovaním sociálnych sietí a dokonca som si natočila mini-videjko ako čakám na TikTok (ak sa chcete zabaviť, nájdete ho tu).

Koniec dobrý – všetko dobré

Vypotila som hektolitre potu, mala som takmer tri infarkty, avšak po nekonečnom čakaní následne zasvietili dobré známky. Z odpovedí A a z obhajoby C, takže som šťastná ako blcha mohla ísť do obchodu a kúpiť si na oslavu zaslúžené vínko. Štátnice som prežila.

Keďže klasické promócie a odovzdávanie diplomov mať zrejme nebudeme, zatiaľ som oslávila doma super grilovačkou s rodičmi a priateľom. Od priateľa som dostala aj krásnu kyticu, ktorú môžete vidieť na fotke nižšie.

6 komentárov k “Etapa ukončená | Život na VŠ”

  1. Jééj, gratulujem k úspešnému finišu VŠ! 🙂 A musím ti povedať, že tie tri infarkty som mala teraz pri čítaní článku s tebou, lebo som si živo predstavovala, že keby sa to stalo mne… Uff.

    Tak ešte raz, gratulujem! Si skvelá 🙂 Uži si zaslúžený oddych!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *