Dovolenka na Slovensku tiež stojí za to

Možno si poviete:

“Tam sú teraz všetci.”

“Je to tam preplnené.”

A priznám sa, že som mala trošku obavy, ale v konečnom dôsledku to dopadlo skvele.

Dovolenka s relaxom i zážitkami

Zvolili sme si lokalitu Štrbské pleso, kde sme boli aj ubytovaní v bungalove blízko hotela FIS. Jednoduché funkčné ubytovanie blízko plesa zabezpečilo, že sme sa mohli hocikedy poprechádzať v peknej prírode a poobzerať sa nielen okolo Štrbského plesa.

Cieľom našej dovolenky bol najmä oddych a relax, nenaháňali sme sa za výletmi a túrami. Samozrejme, keďže sme boli v Tatrách, chceli sme aj niečo vidieť.

Chládok aj v horúcom lete

Zavítali sme to Belianskej jaskyne v Tatranskej kotline, ktorá patrí medzi najnavštevovanejšie jaskyne Slovenska. Bola to naša prvá návšteva a celkom dosť sme sa nachodili, jaskyňa je rozsiahla. Ponúka krásne pohľady na silu prírody a okrem kvapľovej výzdoby sme videli aj netopiere.

V minulosti som už bola v Demänovskej jaskyni slobody, ktorá je tiež krásna. Teší ma, že som mohla pridať aj Beliansku a určite plánujem aj ďalšie, ktoré na Slovensku máme. Skvelá výhoda je, že aj počas horúceho leta je v jaskyni výborný chládok.

Turistika v Tatrách nesmie chýbať

Ďalší náš výlet smeroval do výšok – do hôr. Vybrali sme sa na Predné Solisko (2117 m.n.m.), pomerne nenáročný a nie veľmi dlhý výstup. Prvú časť túry sme ako rekreační turisti využili lanovku a následne nás čakala asi hodinová túra k vrcholu. S mojou neexistujúcou kondičkou som síce fučala ako lokomotíva, ale úspešne sme to zvládli až na vrchol a užili si jedinečný výhľad.

Okrem aktívnej časti našej dovolenky sme si užili aj oddych, menší wellness v neďalekom hoteli a kráľovské raňajky. K tomu sme si večer vždy niečo dobré ugrilovali, u mňa nechýbala zásoba kníh na čítanie a hoci som napokon stihla prečítať iba jednu, skvele som si to užila. Hoci štyri dni aj s cestou nie sú veľa, som veľmi rada, že sme si aj tak s priateľom našli čas napriek rôznym povinnostiam.

Dovolenka a čo je na nej dôležité?

V konečnom dôsledku sme za tých pár dní stihli všetko, aj keď sme sa nikam neponáhľali. Spali sme do sýtosti, videli sme Tatry, Štrbské pleso aj jaskyňu. Cestou domov sme si urobili zastávku pri Liptovskej mare.

Urobili sme si na pamiatku fotky aj videá a veľmi radi sa do Tatier niekedy vrátime opäť. Uvažujeme nad zimnou dovolenkou spojenou s lyžovačkou, ktorá zasa ponúkne úplne iné zážitky.

Či už chcete, aby bola dovolenka pri vode alebo na horách, dôležité je ísť si oddýchnuť, užiť si čo sa dá a netrápiť sa zbytočnosťami. Ak je niekde veľa ľudí, idem inam alebo si vyberiem iný čas. Na Slovensku máme toľko krásnych miest, že sa nemusíme tlačiť na jednom.

Budem rada, ak mi napíšete či vás letná dovolenka ešte iba čaká, prípadne aké sú vaše plány na zvyšok leta.

6 komentárov k “Dovolenka na Slovensku tiež stojí za to”

 1. Štrbské pleso nás před dvěma lety pěkně ,,vypeklo“. xD Nejdřív sluníčko a pak najednou kroupy – ideální na šaty a letní sandálky. Bylo tam ale krásně, to se musí nechat. ♥

 2. Znie to tak krásne. ♥ (Teraz mám srdiečka miesto očí.)
  Obdivujem, že ste šli do prírody, a aj ja by som fučala ako lokomotíva, ak by som mala niekam šlapať. Žijem v meste už dlhšie, ale nechodím často do prírody. Občas ma to tam aj láka, ale potom si predstavím hmyz.
  My sme boli s priateľom v Poľsku, vo Varšave. Tiež sme sa rozhodovali či ísť alebo neísť do zahraničia, ale nakoniec som rada, že sme šli. A keďže priateľ je cudzinec, tak nie je taký ľahostajný voči korone ako Slováci. 🙂

  1. Ja síce žijem na dedine a s priateľom sme v prírode celkom často, ale priznám sa, že skôr ako prechádzky sa skôr niekam vyvezieme takže do kopcov až tak veľmi nechodím, mala by som začať mojej kondičke by to prospelo 😀 Čítala som tvoj článok z Varšavy a je super, že ste si našli čas niekam zíjsť, určite to bolo skvelé 🙂

 3. Tak ja som už v Belianskej jaskyni bola ešte pred rokom aj niečo keď som bola na menšej dovolenke počas Veľkej noci v Tatrách a kde som mohla vidieť aj chodník korunami stromov, ktorý tiež odporúčam vidieť je to nádherné miesto a tak isto aj okolie stojí zato 🙂
  Osobne som toho tento rok ani nebola nikde tak, že by som mohla povedať niečo, ale hádam sa mi ešte podarí niečo vyriešiť cez zimu takže sa uvidí čo s toho bude 🙂

 4. My letos nikam necestovali, chtěli jsme Skotsko, které nám padlo kvůli koroně, a když jsme viděly ty davy lidí všude po Česku, řekli jsme si, že to letos oželíme a bylo nám taky fajn.

  Super, že sis dovolenou užila 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *