Čas hrdinov II. – Výber slovenskej fantasy

Cas hrdinov artis omnis antologia slovenska fantasy

Názov: Čas hrdinov II.
Vydavateľstvo: Artis Omnis
Rok vydania: 2019
Počet strán: 352
Autor: 13 slovenských spisovateľov

Čas hrdinov II. predstavuje antológiu slovenskej fantasy tvorby. Čo to vlastne znamená?  Výber diel alebo úryvkov viacerých autorov previazaných s konkrétnou témou alebo obdobím.

V tomto konkrétnom prípade sa v knihe vydavateľstva Artis Omnis ukrýva trinásť fantasy príbehov od talentovaných autorov. V predlosve Martin Roger Králik veľmi pekne objasňuje pohnútky, ktoré viedli k vzniku predošlej antológie Čas hrdinov aj tohto pokračovania.

Námety sú rôznorodé a samotné texty tiež. Je vidieť, že každý autor má svoj jedinečný štýl a preto je kniha veľmi rozmanitá. Ponúka nám mágiu, boje, drsný svet, ale aj rozprávkovosť a v niektorých prípadoch láskavý i menej láskavý humor. 

2 komentáre k “Čas hrdinov II. – Výber slovenskej fantasy”

  1. Je super, že něco takového vůbec pro podporu začínajících i méně známých autorů, vychází. U nás máme také myslím nějakou sbírku, příští rok ji mám v plánu koupit 🙂

    1. To áno, nápad je skvelý 🙂 ono mnoho autorov je asi aj známych, ale ja osobne sa priznávam v slovenskej fantastike až tak veľmi neorientujem a aj takto som mohla spoznať tvorbu mnohých super autorov 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *