August a knižné novinky

Čarodejnica – Michael Scott | CooBoo


V CooBoo pokračuje vydarená séria Tajomstvá nesmrteľného Nicolasa Flamela. vychádza tretia časť s názvom Čarodejnica. Alchymista Nicolas Flamel sa vystavuje riziku, keď dvojičky Sophie a Josha privedie do Londýna preplneného nepriateľmi. Musia sa však naučiť ovládať mágiu vody a tak nemajú na výber…

Dcéra zimy – Vladimíra Šebová | CooBoo

Fantasy novinka, na ktorú sa nesmierne teším. Príbeh Dcéra zimy je inšpirovaný slovanskou mytológiou a prináša nám dve známe sestry – Morenu a Vesnu. Vesna uviazla v kolobehu a Morena je nesmrteľná. Teraz musia navyše čeliť vládcovi podsvetia a bájnym príšerám.

Príbeh mágie – Chris Colfer | Fragment

Chris Colfer si fanúšikov rozprávkových príbehov získal svojou sériou Krajina príbehov. Fragment vydáva aj ďalšiu autorovu sériu z tohto sveta s novými hrdinmi. V knihe Príbeh mágie objaví štrnásťročná Brystal zakázanú časť knižnice a jednu knihu o mágii.

Halt v nebezpečenstve – John Flanagan | Fragment

Fragment vydáva deviate pokračovanie výbornej dobrodružnej série Hraničiarov učeň, ktorá patrí medzi moje obľúbené. Vrelo preto odporúčam pokračovanie príbehu o tajomných hraničiaroch, ktorí sa tentoraz zatúlajú do Pikty, kde prenasledujú nebezpečnú sektu…

České knižné novinky

V češtine vyšlo a ešte tento mesiac vyjde viacero vydarených titulov. Mňa zaujali dve knihy z vydavateľstva Host a to Vzpomínka zvaná říše (vesmírna space opera) a Smrtíci vzdělání (fantasy s magickou školou).
Obálkou i námetom si moju pozornosť získala novinkaa Muž, který spadl na Zemi o mimozemskom návštevníkovi na našej planéte.
Vyšla aj kniha venovaná univerzu Star Wars s podtitom Pokrevní línie od autorky Claudie Gray (séria Ohnivák).

Do pozornosti dávam aj nový edičný plán od Albatros Media na druhý polrok 2021 – rozhodne v ňom nájdete super tituly, nielen na august, ale do konca roka. Malý výcuc z fantay, sci-fi a ya nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *