Anjel | Hriešne čítanie od Tiffany Reisz

Nie vždy sú očakávania na škodu

Do druhej knihy s názvom Anjel som sa preto púštala plná očakávaní a veľmi som sa tešila na čítanie. Dúfala som, že séria nebude trpieť syndrómom “slabého druhého dielu”. Našťastie sa nič také nestalo.

V skicári nebolo nič iné, len rôzne podoby anjelov s krídlami,
vtáčie krídla. Možno raz skúsi nakresliť aj krídla
bájneho okrídleného leva.

Nora sa vrátila k Sorenovi a ich vzťah je takpovediac idylický, hoci v ňom nechýba bolesť (ale vrámci BDSM je dobrovoľná a obaja si ju užívajú). Až kým nepríde možnosť, že Sorena by mohli povýšiť na biskupa, čím by sa ich vzťah veľmi skomplikoval a navyše sa oňho začína zaujímnať novinárka. Dostala anonymný tip a začína pátrať po minulosti.

Knihy vyšla aj v českom preklade.

Kto je Anjel

Nečakala som to, ale Anjel sa mi páčil ešte viac ako Siréna. Noru a Sorena už poznáme aj s ich neľahkou minulosťou. V Anjelovi dostane omnoho viac priestoru najmä mladý Michael, ktorý sa pokúsil o samovraždu. Nedokázal prijať svoje sexuálne preferencie a prispeli k tomu aj výčitky vždy nespokojného otca. Michael je výborná postava, je milý a sympatický, múdry, ale trochu tichý. Vďaka Nore a Sorenovi objavil, že v jeho fantáziach a preferenciách nie je sám, ako sa obával (pre upresnenie, páčilo sa mu byť sumbmisívny a tiež zväzovanie a bolesť, prvky BDSM).

„Potrebujem ho. Nepočká to.
Mám kňaza, ktorého treba ukrižovať.“

Autorka opäť krásne vykresľuje psychiku postáv, či už u Nory alebo Michaela, rovnako tak u novinárky Suzanne, ktorá to tiež v živote nemala jednoduché. Osudy postáv vás chytia, zaujmú a chcete vedieť viac. Zaujímala som sa, či sa Michael odváži žiť život po svojom bez diktovania okolia a rodičov, či verejnosť odhalí pravdu o Nore a Sorenovi, ako to celé dopadne. Príbeh bol dynamický, v podstate stále sa niečo dialo, keďže sledujeme viacero línií. Dozvedáme sa viac o Sorenovi a jeho minulosti, viaceré udalosti sú doslova šokujúce a autorka povyťahuje viacerých kostlivcov zo skrine. 

Stojí za prečítanie?

Samozrejme, nechýbajú ani pikantné scény, predsa len, je to erotický román (18+) a spĺňa tieto podmienky. V prvej časti sme sa čo-to dozvedeli o komunite a pravidlách BDSM, teraz sa dozvedáme viac vďaka Michaelovi a jeho zasväcovaniu do týchto tajov. 

Anjel sa čítal veľmi dobre, neustále som bola zvedavá čo sa stane ďalej. Ukončenie je uspokojivé, prišlo prirýchlo (chcelo by som ešte viac) a naozaj sa mi kniha páčila. Ak vás možno odrádza žáner erotický román, dajte mu šancu, príbeh je výborný a erotika je dobrým korením, ktoré knihu obohatí. 

Ak sa raz ku mne vrátiš, budeš bežať alebo sa plaziť?
Poletím.

Keď som si začala sumarizovať jednotlivé prvky príbehu a písať recenziu uvedomila som si, že kniha vlastne nemám čo vytknúť. Anjel ma bavil ma od úvodu po poslednú stranu. Toto je kniha, kvôli ktorej ostane hore dlho do noci, lebo ju budete čítať a s čistým svedomím odo mňa získava to najlepšie hodnotenie. 

Ďakujem vydavateľstvu Zelený kocúr za recenzný výtlačok.

oddelovac

Hodnotenie: 10 / 10

oddelovac

2 komentáre k “Anjel | Hriešne čítanie od Tiffany Reisz”

    1. Popravde, ja som si toto hovorila tiež a kedysi by som po nej nesiahla určite, terz možno prišlo také obdobie, že ma bavila ? Určite sa nestame mojím hlavným žánrom, ale táto autora píše výborne a rada by som si prípadne od nej prečítala aj niečo iné ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *