Aké knižné novinky prinesie apríl?

Alchymistova šifra | Kevin Sands – Fragment

V apríli vycháda aj prvá časť série Alchymistova šifra, ktorá prináša pútavý a dobrodružný príbeh o mladom Christopherovi. Je učňom u váženého alchymistu, u majstra Benedicta Blackthorna a všetko je relatívne v poriadku, kým nedostane záhadné varovanie a nezačne ho prenasledovať záhadný kult.
Knihu som čítala v češtine a veľmi sa mi páčila, takže odporúčam.

QualityLand | Marc-Uwe Kling – Ikar

Nový sci-fi príbeh nás zoberie do sveta, v ktorom vedľa seba nažívajú ľudia a roboti. Dokonalý svet, v ktorom vám systém nájde ideálneho partnera, dron vie, že po náročnom dni si dáte pivo skôr, než naň dostanete chuť. Všetko vyzerá bezchybne, až kým správca kového odpadu Peter Nezamestnaný nezačne čraz častejšie narážať na poškodené stroje.

Nadácia | Isaac Asimov – Lindeni

Známa, kultová sci-fi séria Nadácia sa dočká nového slovenského vydania. Lindeni nám prináša nový preklad aj krásne obálky a apríli vychádza prvá časť série – Nadácia. Prepracovaný príbeh z vesmírneho prostredia od svetoznámeho autora by nemal chýbať v poličke priaznivcov tohto žánru. Bližšie info o vydaní si môžete prečítať na webe Fantasy knihy.
Už som mala tú česť prečítať si túto prvú časť ako e-book a môžem knihu vrelo odporúčať, ide skutočne o výborné čítanie.

Zdroj: Fantasy knihy

Čtyři mrtvé královny | Astrid Scholte – Fragment

Fantasy skĺbené s detektívkou, to nám ponúka novinka Čtyři mrtvé královny. Ako už hovorí samotný názov, zomrú štyri kráľovné a je tu šibeničný termín troch dní na odhalenie páchateľa. Štestnásťročná Keralie vyzerá ako neviniatko, je však jednou z najšikovnejších zlodejok v Quadare.

V češtine vychádza kniha vo Vydavateľstvo Fragment už tento mesiac. Kto si chce počkať na slovenský preklad, ohlásil ho Slovart a publikovaný v predaj by mal byť začiatkom júna.

Holubice a had | Shelby Mahurin- CooBoo

Novinka s pútavou obálkou prináša romantický fantasy príbeh. Louise le Blancová prežíva v uliciach Cesarie a pracuje na tom, aby potláčala svoju mágiu. Cirkev totiž čarodejnice chytá a upaľuje. Reid Diggory slúži cirkvi, no osud ho zvedie dohromady s Louise. Zákerný úskok ich donúti k manželstvu a tak vzniká veľmi nepravdepodobný a nebezpečný vzťah.

Mrtvý lotr | Pavel Korněv – Fantom Print

Známy ruský autorv Pavel Korňev má na svojom konte už niekoľko pútavých príbehov. Fantom Print prináša ďalšiu z jeho noviniek, v ktorej nás zoberie do neobmedzených možností virtuálnych svetov. Hrať vo svete plnom mágie je super, no čo keď zrazu nemôžete von? Navyše vašu postavu zabijú a vy skončíte ako nemŕtvy vo virtuálnom svete?

Bližšie predstavenie knihy si môžete prečítať tu.

Běsi z temného hvozdu | Petr Jaroněk – Argo

Petr Jaroněk, autor knihy Ospalá slovanská díra nám prináša nový titul. Bohovia opustili krajinu a začínajú sa blížiť besy. Lovec Mladen a dievčina Dobrava žijú s hŕstkou ľudí za chatrnými hradbami, ktoré ich s pozostatkami kútiel chránia pred nebezpečenstvom. Běsi z temného hvozdu sa odohrávajú desiatky rokov pred spomínanou Ospalou slovanskou dírou a vyzerá to, že príbeh môžeme čítať aj samostatne.

Třpytivé město | Lenka Bandurová – CPress

Pod záštitou Albatrosu vychádza vo vydavateľstve CPress táto na pohľad krásne kniha. Třpytivé město je debut českej autorky Lenky Bandurovej, ktorá nám prináša príbeh o znepriatelených rodoch, tajomných Tieňoch a dvoch odlišných postavách. Ona sa chce vymaniť z dohodnutej svadby, On chce zachrániť svoju životnú lásku.
O knihe som počula už dávnejšie, viem, že autorka sa dlho pokúšala dostať ju do vydania a som rada, že sa jej to podarilo. Určite chcem dať knihe šancu a verím, že to bude dobré čítanie.

CPress albatrosmedia fantasy young adult knihy novinky

Presunuli sa aj vydania niektorých kníh, ktoré som už spomínala, napríklad vyjde pokračovanie Odkaz Orishe – Deti cti a pomsty.

Na aké novinky sa tešíte najviac vy? Pokojne doplňte môj zoznam, knižné novinky na apríl sú rôznorodé a ja som vybrala zopár titulov, ktoré ma zaujali najviac.

7 komentárov k “Aké knižné novinky prinesie apríl?”

  1. Táto situácia je naozaj smutná. Hoci sa vydavatelia stále snažia priniesť nám novinky včas… Rada by som podporila všetky moje obľúbené vydavateľstvá, ale vravím si, že až táto kríza pominie, tak si doprajem kúpu kníh, keď budú kníhkupectvá otvorené.
    Najviac ma zaujala Nadácia od Isaaca Asimova, myslím, že on je klasika sci-fi. A ešte Holubica a had, blogeri, čo to už čítali si pochvaľovali najmä prepracovaný svet.

    1. Super, ja som tiež nedávno urobila nákup, len čo, keď tých kníh je toľko ? Každopádne dúfam, že sa ti knihy budú páčiť, Mrtvý lotr vyzerá fakt super ?

  2. Ja sa najviac teším na Třpytíci se město 🙂 Krásna obálka, skvelá anotácia a veľmi milá autorka…sledujem ju na Insta a fakt sa na jej príbeh móc teším 😀 Držím jej palce, aby si získala množstvo fanúšikov, lebo teraz ju v poslednej dobe dosť zhadzovali, uf, zlo v knižnej sfére, niečo strašné O_O…

    1. Ja som našla jej profil na ig až po tom, ako som videla knihu v novinkách a tak som si trošku vyhľadala o nej info. Na Instagrame pôsobí veľmi milo, má krásne fotky a súhlasím, obálka vyzerá naozaj výborne a na príbeh som už čítala zopár dobrých ohlasov z jej okolia a veľmi sa naň teším 🙂 Áno, zachytila som trošku aj tú kauzu so zlým odpromovaním a veľmi ma to mrzí 🙁 Knižná komunita by si navzájom mala pomáhať, podporovať sa a rovnako tak autori – ja odporúčim tvoju knihu, ty moju a naši čitatelia dostanú super tipy na čítanie 🙂 Tak dúfam, že si aj tak nájde kniha svojich čiatateľov ja ju mám v pláne 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *