3x áno pre literárne súťaže

Martinus Cena fantázie

Medzi najznámejšie literárne súťaže nepochybne patrí Martinus Cena fantázie, ktorá funguje od roku 2003. Medzi ocenenými sú známe mená ako Juraj Červenák alebo Alexandra Pavelková.

V porote sú odborníci, napríklad literárny kritik Patrik Oriešek, herec a moderátor Mário Zeumer, politický komentátor a autor Arpád Soltész.
Podrobnosti tohto ročníka, téma ani uzávierky zatiaľ nie sú zverejnené, podrobnosti môžete sledovať na tomto webe.

oddelovac

SlavCon Literárna súťaž

Festival SlavCon má každoročne výbornú literárnu súťaž. Tento rok je téma Zaklínadlá, čary a elixíry. Vítané sú poviedky žánru fantasy, sci-fi aj hororu, ktoré hodnotí odborná porota.

Práve zloženie poroty je v tomto prípadne výborné. Zvučné mená ako Juraj Thal autor detektívok s hororovým nádychom (Nôž, Dom na kopci), Silvia Zemuerová (Parstelvan) a Dominik Harman z vydavateľstva Artis Omnis. Do poroty zasadne aj Vladimír “Dracula” Hebert jeden z ústredných členov redakcie Multiverzum a známa knižná blogerka Jaji.

Skvelým bonusom pre tento rok je, že porotcovia budú posielať aj spätnú väzbu na jednotlivé poviedky. Víťazi budú vyhlásení v sobotu počas trojdňového SlavCon festivalu (17.-19.4. 2020). Podrobné informácie o zasielaní prác a všetkom, čo ešte potrebujete vedieť nájdete na webe Slavcon.sk.

Poviedka IstroCON vrámci ANIME SHOW

Dlhoročná literárna súťaž, v ktorej sú obvykle zadané 3 témy, na ktoré súťažiaci môžu napísať poviedky. Odborná porota hodnotí diela v dvoch kolách a tie najlepšie sú zverejnené v zborníku ISTROCON.

Na tento rok sú zadané tri okruhy: fantasy téma – kúzla a čary, sci-fi téma nanoboti a voľná téma. Uzávierka súťaže je 1. augusta 2020 a vyhlásenie výsledkov bude na septembrovom Instrocone.
Bližšie informácie na oficiálnom webe.

oddelovac

Ak aj v tomto roku nestihnete alebo nevyužijete tieto literárne súťaže, môžete sa pripraviť na ďalší ročník. Na základe dlhej histórie verím, že súťaže tu budú nielen budúci rok, ale aj tie nasledujúce.

5 komentárov k “3x áno pre literárne súťaže”

    1. Základné informácie sú uvedené v článku plus je sú tam odkazy na oficiálne weby, kde sú podrobnosti o súřažiach aj kontakty na organizátorov 🙂 Aké info vás zaujíma? Ak budem vedieť rada odpoviem, ak nie odporúčam hľadať na spomenutých stránkach 🙂

  1. Do literárnej súťaže som sa raz zapojila, ale neuspela som. Organizovala ju naša mestská knižnica a bolo to finančne pekne hodnotené. Ale určite to bola skvelá skúsenosť. Ale teda nešlo iba o fantasy žáner.
    Som rada, že máme na Slovensku takéto súťaže a že SlavCon sa rozhodol posielať aj spätnú väzbu, pretože si myslím, že tá je najdôležitejšia.
    Ak by niekto z čitateľov uvažoval, tak odporúčam zapojiť sa, hihi.

    1. Ja som sa kedysi na základe tiež párkrát zapojila, s poéziou aj prózou, ale potom som to akosi nechala tak. Uvažujem, že by som sa zasa niekedy vrátila k písaniu, možno aspoň zopár poviedok ? A súhlasím, tá spätná väzba je super, veľa začínajúcich autorov sa nemá s kým poradiť a získať hodnotenie od človeka, ktorý píše alebo má veľa načítané je určite výborné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *