Bakalárska skúška

Pre zmenu vám prinášam článok z môjho osobného života a takpovediac zo študentskej kategórie. Čo v ňom nájdete? Priebeh mojich štátnic, moje tipy ako som sa učila, ale aj odporúčania ako pracovať so stresom a nebáť sa prezentovať pred ľudmi.

Štátnice…


Včera, 13.8. bol veľký deň „D“ a teda aj moje bakalárske štátnice. Ak vás zaujíma prečo až v auguste, na našej univerzite je to riadny termín (debata o tom prečo a plusy/mínusy by boli nadlhšie). Do Trnavy, kde študujem, som dorazila s kamarátou už o deň skôr, pretože na štátnice som sa mala dostaviť už ráno na 7:30.
Štátnicová atmosféra bola trochu napätá, niektorí spolužiaci sa ráno a počas dňa ešte učili. Po príchode, aj s kamarátkou Val, ktorá sa podujala na moju morálnu podporu, som našla rozpis mojej skupiny a komisie. Mala som ísť deviata z dvanástich, takže v záverečnej trojici.

Nejdem opisovať celý deň, ale bolo horúco a dusno (doslova, malé peklíčo na chodbách našej školy). Stále som čakala, kedy ma chytí nerzvozita a stres, ale našťastie bolo doobedie pokojné. Nervózna som bola až tesne pred vstupom do učebne.

7 komentárov k “Bakalárska skúška”

        1. Ďakujem, pôvodne som sa chcela venovať téme priamo previazanej s blogom, ale už bola obsadená skôr než som si ju stihla vybrať, čo ma mrzí, ale v konečnom dôsledku som s touto témou spokojná 🙂

  1. Gratulujem! Som na teba hrdá 🙂 A čo sa týka tvojich bodov k príprave, tak áno všetky body som používala počas školy aj ja a osvedčilo sa. Je to základ vdaka ktorému nás potom po skúške čaká dobrý koniec 🙂

  2. Spätné upozornenie: Zhrnutie | Čo priniesol august?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *