Zhrnutie | mesiac júl

Nimbus | Neal Shusterman
Aj Nimbus je recenzným výtlačkom a pokračovaním dystopickej série Žatva smrti. Kosec ma bavil a na Nimba som sa veľmi tešila, takže som sa s radosťou hneď pustila do čítania.

Juraj Thal | Nôž
Výmnenou cez FB skupinu som získala knihu Nôž. Thriler z pera slovenského autora. Od Juraja Thala som ešte nečítala žiadnu knihu, takže som veľmi rada, že už mám jednu domu.

Juraj Thal: Nôž

Oheň a krv | George R. R. Martin
Poslednou knižnou novinkou je kniha Oheň a krv. Prišla mi na recenziu a môžem povedať, že je to poriadne hrubá kniha. Samozrejme Tatran ju vydal s vydarenou obálkou a krásnymi ilustráciami a grafickým spracovaním.

Fotka Fantasy knihy.

Čo som prečítala v júli?
Mořeplavec | Diana Gabaldon
Dočítala som tretiu časť série Cudzinka od Diany Gabaldon, príbeh Claire, ktorá sa náhodou dostala do minulosti a musela sa prispôsobiť novému životu. Túto sériu mám naozaj rada a aj trojka sa mi čítala dobre, hoci prostredie mora a ostrovov ma neupútalo tak ako predošlé.

Související obrázek

Trhlina | Jozef Karika
Konečne som sa dostala k známemu trileru Trhlina od slovenského autora. Jozef Karika je u nás pomerne známy a tento príbeh bol nedávno aj sfilmovaný. Film som videla ešte pred čítaním knihy, takže som približne vedela čo mám očakávať. Kniha ma aj tak veľmi bavila, má výbornú atmosféru s mystickým nádychom.

Související obrázek

Nimbus | Neal Shusterman
Taktiež som stihla prečítať novinku Nimbus, druhé pokračovanie Kosca. Neal Shusterman píše naozaj skvele a veľmi ma potešilo, že dvojka bola ešte lepšia a napínavejšia ako prvá časť.

Biely havran | Valetína Sedileková
Poslednou dočítanou knihou v júli bola taktiež novinka – Biely havran. Druhé pokračovanie série Pokrvní od Valentíny Sedilekovej ma milo prekvapilo – príbeh a najmä postavy boli vyspelejšie a museli čeliť vážnejším problémom.

Rozčítala som novinku Oheň a krv od Georga R. R. Martina, avšak ešte som knihu nedočítala a prevažná väčšina ma čaká v auguste.

Na blogu sa mi podarilo publikovať tri články, čo nie je veľa, ale verím, že sa po štátniciach viac rozbehnem a budem publikovať častejšie.
Nechýbal článok s knižnými novinkami = Knižný júl

Zvyšné dva články boli recenzie, každá na iný žáner.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *