Zhrnutie za február

Knižné zhrnutie za február

Za február som stihla prečítať 3 knihy, dve papierové a jednu elektronickú.
Prečítala som:

Daj na mňa pozor – Nina LaCour

Young adult novinka z vydavateľstva CooBoo, ktorá má výborný námet aj krásnu obálku. Sledujeme príbeh mladej Mily, ktorá zmaturovala a začína v práci na odľahlej farme. Netuší však, že sa bude musieť potýkať nielen s duchmi, ale aj vlastnou traumatickou minulosťou.

Rieky Londýna – Ben Aaronovitch

Vtipná urban fantasy z ulíc Londýna, ktorá nás zoberie na vyšetrovanie i spoznávanie mágie. Knihu som rozčítala v pôrodnici a veľmi som si ju užila. Dospelácke fantasy s humorom a policajným vyšetrovaním mi skutočne sadli a vrelo odporúčam.

Podivuhodný případ Bejnamina Buttona – Francis S. Fitzgerald

Poviedka od známeho autora s originálnym námetom. Benjamin sa narodil ako starec a postupne nestarne, ale naopak stáva sa čoraz mladším. Skvelé myšlienky, hoci keďže ide o poviedku, dej nie je až taký rozvinutý. Odporúčam aj rovnomenný film s Bradom Pittom. Príbeh mám ako e-knihu a prečítala som ho v priebehu jedného popoludnia.

Nové knihy

Čo sa týka nových kníh, do knižnice mi pribudli 4 skvelé tituly:

Daj na mňa pozor : Nina LaCour – recenzák z CooBoo

Neuromant : William Gibson – knihu som si kúpila v Panta Rhei

Ja, Robot : Isaac Asimov – kúpená cez bazár

Krevní Pouti : Patricia Briggs – túto knihu som dostala od kamarátky

Február ubehol veľmi rýchlo a už teram mám pocit, že ani v marci to nebude lepšie. Dúfam, že sa máte dobre a budem rada, ak sa podelíte napríklad o dobré knižné tipy alebo príbehy, ktoré ste nedávno prečítali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *