Všetky tie svety | 5 dôvodov prečo

Aktuálnosť

Technológie nás obklobujú a sme s nimi v kontakte denno-denne. To využili obaja autori a príbeh je veľmi aktuálny, pokojne sa môže odohrávať v neveľmi vzdialenej budúcnosti (3D projekcie, followeri, umelá inteligencia a inteligentné programy, ktoré sa vedia učiť).

Kresby a grafické prevedenie

Dávid Marcin sa zaslúžil o výborne nakreslené prevedenie príbehu. Čierno-biele ilustrácie nás sprevádzajú celým príbehom spolu s textovými bublinami, vidíme detaily aj celé scény a veľmi dobre si vieme predstaviť čo sa deje. Farby mi vôbec nechýbali, napriek ich absencii sú kresby bohaté.

Rýchle čítanie

Výhodou čítania takto napísaného príbehu je fakt, že sa číta veľmi rýchlo. Na niektorých stranách je iba pár textových bublín, inde je textu viac, ale aj tak to ešte nie je klasická stránka plná riadkov. Veľkou výhodou to môže byť pre začínajúcich čitateľov alebo ako voľba na oddychové čítanie, keď nemáte chuť púšťať sa do hrubého titulu.

Zapojenie čitateľa

Príbeh ako taký je premyslený, vidieť, že autori vedeli čo chcú povedať a naopak, kedy je lepšie nechať čitateľa tápať. Nie všetko je naservírované na zlatom podnose a čitateľ musí obač aj uvažovať, pospájať si čriepky informácií a zapája sa tak do deja omnoho viac ako iba pozorovateľ, ktorý vie všetko.

Zdroj: IG autora @davidem.draws

Osobne komiksy nečítam, Všetky tie svety je asi prvý a som rada, že som mu dala šancu. Vzhľadom na to, že nepatrím medzi pravidelných čitateľov a neviem knihu porovnať s inými z tejot kategórie som sa rozhodla pre takúto formu recenzie. Ďalšie prípadné informácie o knihe si môžete prečítať v tomto článku na webe Multiverzum.

zdroj: IG autora @davidem.draws


Ak ste príbeh čítali, budem rada, ak mi napíšete svoj názor. Pokojne napíšte ako ste na tom vy a komisky, prípadne odporúčte ďalšie dobré tituly.

2 komentáre k “Všetky tie svety | 5 dôvodov prečo”

    1. Ďakujem, je to trošku iný formát recenzie než bežne píšem, tak som rada, že sa ti páči 🙂 A knihu rozhodne odporúčam, minimálne jej dať šancu 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *